توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر بهداشت در سمنان:
۳۵ هزار پرستار جدید در کشور به‌کارگیری شدند/صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای پرستاران
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۵
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود ۲۰۰ هزار نفری پرستار در کشور بر اساس استانداردها گفت: در سه سال اخیر ۳۵ هزار پرستار جدید در کشور به‌کارگیری شدند.
 به گزارش عرش نیوز،  محمد میرزابیگی عصر امروز در آئین تجلیل از پرستاران استان سمنان در دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی این استان اظهار داشت: این تعداد پرستار برای ترمیم بخشی از کمبود شدید به نیروی پرستار در کشور به‌کارگیری شده‌اند.

 
وی با اشاره به اینکه هزینه به‌کارگیری این تعداد پرستاران از محل درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت تأمین شده است اضافه کرد: این تعداد پرستار بدون تحمیل حتی یک ریال به دولت به‌کارگیری شده‌اند.

 
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش میزان کارانه پرستاران در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: علاوه بر آن به تعداد پرستاران کارانه بگیر وزارت بهداشت نیز با اجرای طرح تحول نظام سلامت افزوده شده است.

 
میرزابیگی با اشاره به اینکه البته مدتی است که کارانه پرستاران کشور معوقه شده است؛ ابراز امیدواری کرد تا با تلاش وزیر بهداشت و مسئولان مربوطه، کارانه پرستاران کشور به روز شود.

 
وی با اشاره به مأموریت‌های هشت‌گانه وزیر بهداشت به معاونت پرستاری این وزارتخانه بیان کرد: چاره اندیشی برای رفع کمبودهای نیروی انسانی در این بخش از جمله این مأموریت‌ها بوده است.

 
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به صدور  پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای بیش از 10 هزار پرستار در کشور از ابتدای امسال تاکنون اضافه کرد: از این به بعد هرساله به 10 هزار نفر از پرستاران کشور پروانه صلاحیت حرفه‌ای اعطا می‌شود.

 
میرزابیگی با اشاره به اینکه تنعا پرستارانی که این پروانه را اخذ کنند امکان فعالیت در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی به عنوان پرستار را دارند گفت: بازآموزی پرستاران به عنوان مهم‌ترین ملاک اعطای این پروانه است که پرستاران باید به آن توجه کنند.

 
وی با اشاره به انتظار پرستاران برای تصویب تعرفه‌های پرستاری از تلاش مجموعه وزارت بهداشت برای تصویب این تعرفه در شورای عالی بیمه کشور خبر داد و تصریح کرد: اما باید توجه داشت که وزارت بهداشت تنها یک رأی از 9 رأی در این شورای را دارد و این شورای عالی بیمه است که باید در این زمینه تصمیم بگیرد./ تسنیم
کد مطلب: 391576
 
 


پربازدیدترین