توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در استان البرز:
امروز فتنه در ابعاد پیچیده‌تری نمایان شده است
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۴
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کرج گفت: فتنه 88 امتحان الهی بود لذا امروز فتنه در ابعاد پیچیده‌تری نمایان شده است.

به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرداری کرج، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده با اشاره به رفتار برخی عناصر فتنه در کشور، گفت: عده‌ای نام رهبری را به زبان می‌آورند، اما در عمل نوع دیگری رفتار می‌کنند و این نشان دهنده ابعاد پیچیده فتنه است.

وی با اشاره به نظام ولایی ایران، و تحقق دموکراسی در انتخاب رهبری گفت: برخی در این 35 تلاش کردند، نظام ما را زیر سئوال ببرند، حتی کشورهایی مثل انگلیس که هنوز به صورت پادشاهی اداره می‌شوند، دم از دموکراسی زده و در صدد رخنه در متن نظام ما هستند، اما در جامعه مدنی ما رهبر با انتخاب نمایندگانی از سوی مردم، راهبری اسلامی جامعه را به عهده می‌گیرد و این خود گواه آزادی و تحقق دموکراسی در انتخاب رهبر جامعه است.

این مسئول ولایت فقیه و شخص حضرت امام خامنه‌ای را پرچمدار بصیرت عنوان کرد و ادامه داد: از بدو انقلاب فتنه گران در صدد رخنه و تزلزل نظام بودند، و گواه این موضوع تحمیل فتنه در سال‌های 60،  78 و نهایتاً 88 بود، و جایگاهی که توانست، آتش این شعله‌ها را مهار کند، ولایت فقیه بود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در پاسخ به ادعای بعضی از افراد که معتقدند، نباید  اعتراض را فتنه معنی کرد، گفت: در جریان فتنه 88 عده‌ای کشور را تا مرز سقوط پیش بردند و از طریق مصاحبه با رسانه‌های معاند، هدف خود را از تحریک مردم برای آمدن به خیابان و انجام راهپیمایی  تقسیم قدرت رهبری عنوان کرده بودند. بنابراین در برابر این افراد لفظی جز فتنه‌گر نمی شود به کار برد.

امام جمعه شهرستان کرج سربلندی مردم ایران  در فتنه 88 را سرآغازی برای امتحان الهی دیگر قلمداد کرد و بیان داشت: قبولی در امتحان الهی به منزله تمام شدن امتحان نیست و باید خود را برای آزمون پیچیده‌تری آماده نگه داریم.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به رفتار برخی از عناصر فتنه سال88 تصریح کرد: کسانی که دیروز شعار «نه غزه نه لبنان» سر می‌دادند، امروز برای ایستادن در مقابل ولایت فقیه صف آرایی کردند، به عبارت دیگر افرادی که بعد از حادثه فتنه بنا به تشخیص مقام معظم رهبری بر مسند کار نشسته‌اند، در زبان لفظ تبعیت از ولایت را به کار می‌برند، ولی در عمل قدم در بیراهه گذاشته و ملت باید مراقب رفتار این افراد باشند.

کد مطلب: 271470