توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
بیمارستان شهرستان بروجرد ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان گفت: پیشرفت فیزیکی بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد ۶۵ درصد است و تکمیل آن به اعتباری ۲۶ میلیارد تومانی نیاز دارد.
به گزارش عرش نیوز؛کوروش ساکی شامگاه جمعه در جلسه کارگروه مجمع خیران سلامت شهرستان بروجرد، اظهار داشت: با توجه به محدود بودن منابع دولتی که جوابگوی همه نیازهای حوزه بهداشت و درمان نیست، همکاری مردم و خیران در این حوزه ضروری است.

وی افزود: بر این اساس خیران به‌عنوان بازوان قدرتمند دولت نقش بی‌بدیلی در ارتقاء سطح سلامت کشور دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: تقویت و فراگیر شدن این‌گونه اقدامات نوع‌دوستانه و خیرخواهانه در بین آحاد مردم می‌تواند بسیاری از مشکلات را از سر راه برداشته و درمان بیماران به‌ویژه بیماران نیازمند را تسهیل کند.

وی عنوان کرد: استان لرستان یکی از استان‌های محروم کشور در حوزه درمان است که این خود ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت عظیم خیرین را به‌خوبی روشن می‌کند تا با استفاده از این اهرم قوی، از حجم کمبودها کاسته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان با اشاره به تشکیل نخستین مجمع سلامت استان لرستان در شهرستان بروجرد گفت: این به این معنا است که شهروندان بروجردی توجه ویژه‌ای به همشهریان بیماران خود داشته و درصدد رفع و کاهش مشکلات آن‌ها برآمده‌اند.

ساکی اظهار داشت: ایجاد مرکز دندانپزشکی و کلینیک بیماران خاص از فعالیت‌های چشمگیر انجمن خیران سلامت بروجرد است که خدمتی بزرگ به مردم بروجرد و استان لرستان به شمار می‌آید.

وی افزود: باید شرایط به صورتی فراهم شود تا از پتانسیل و ظرفیت خیران بیشترین و بهترین بهره لازم در حوزه بهداشت و درمان برداشته‌شده و با احداث مراکز درمانی بیشتر و تجهیز آن‌ها به لوازم پزشکی موردنیاز، حوزه درمان لرستان تقویت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان ایجاد دانشکده‌های پزشکی را یکی از عواملی برشمرد که نقش مهمی در تربیت نیروهای متخصصی دارد که استان لرستان می‌تواند از ظرفیت آن‌ها به نحو شایسته بهره ببرد.

ساکی گفت: خیران سلامت در این رابطه نیز می‌توانند کمک شایانی داشته و نقش مؤثر خود را پررنگ‌تر جلوه دهند.

وی با اشاره به خرید 800 میلیون تومانی تجهیزات پزشکی توسط خیران سلامت بروجرد را گویای پتانسیل و ظرفیت بالای خیرین در تجهیز مراکز درمانی به تجهیزات پزشکی موردنیاز دانست و خاطرنشان کرد: این اقدامات نویدبخش فردایی روشن در حوزه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد و استان لرستان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان تصریح کرد: امید است در آینده نزدیک شاهد درمان رایگان بیماران سرطانی و راه‌اندازی مرکز جراحی قلب باز در شهرستان بروجرد باشیم.

ساکی پیشرفت فیزیکی بیمارستان 200 تختخوابی آیت‌الله بروجردی این شهرستان را 65 درصدی عنوان و افزود: تکمیل آن به اعتباری 26 میلیارد تومانی نیاز دارد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353316