توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تاریخ مصرف تهدید مردم ایران به تحریم و گزینه‌های نظامی گذشته است
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۰
امام جمعه زنجان گفت: تهدید مردم ایران به تحریم و گزینه‌های نظامی از سوی رئیس جمهور آمریکا در طول 36 سال گذشته همواره ادامه داشته و مردم از این تهدیدها هراسی ندارند.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله شیخ علی خاتمی  اظهار کرد: جنایت‌های 60 ساله آمریکا در کشور ایران همواره وجود داشته است و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نخستین جنایت آشکار آمریکا علیه ایران از طریق کودتا موجب سقوط دولت مردمی و روی کار آمدن محمدرضا پهلوی شد، ادامه داد: جنایت‌های بزرگی با دخالت مستقیم و غیر مستقیم از سوی آمریکا در ایران انجام شده است.

امام جمعه زنجان با اشاره به کشتار دانشجویان بی‌گناه در 16 آذر ادامه داد: دانشجویان در این روز به دلیل اعتراض به دخالت‌های آمریکا در دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شدند. 

*حمایت‌های بی‌چون و چرای آمریکا از محمدرضا شاه

امام جمعه زنجان حمایت‌های بی‌چون و چرا از حکومت استبدادی محمدرضا، را از دیگر جنایت‌های آمریکا عنوان کرد و گفت: تاسیس سازمان مخوف ساواک برای کنترل انقلابیون و شکنجه مبارزین از دیگر جنایت‌های آمریکا در ایران است.

خاتمی کشتار صدها تن از مردم ایران در قیام 15 خرداد سال 1342 را یکی دیگر از جنایت‌های آمریکا عنوان کرد و افزود: دخالت و تحمیل قانون کاپیتولاسیون از دیگر جنایت‌های آمریکا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تبدیل سفارتخانه آمریکا به خانه جاسوسی علیه ایران از دیگر جنایت‌های این کشور است، ادامه داد: مصادره اموال ایران به ویژه بعد از انقلاب که همچنان به این موضوع اعتراض داریم از دیگر جنایت‌های آمریکا در ایران محسوب می‌شود.

امام جمعه زنجان حضور در صحرای طبس برای حمله نظامی به ایران را از دیگر توطئه‌های آمریکا علیه ایران دانست و یادآور شد: لطف خداوند متعال موجب شد تا این توطئه در نطفه خفه شود.

امام جمعه زنجان حادثه هوایی نوژه را از دیگر جنایت‌های آمریکا علیه مردم ایران عنوان کرد و افزود: چراغ سبز آمریکا به صدام جنایتکار برای حمله به نظام اسلامی از دیگر توطئه‌های این کشور است.

*به کارگیری سلاح شیمیایی علیه ایران توسط آمریکا

خاتمی به کارگیری سلاح شیمیایی علیه ایران در هشت سال دوران دفاع مقدس را از دیگر توطئه‌های دشمن دانست و خاطرنشان کرد: حمله به کشتی‌های نفت‌کش ایران از دیگر توطئه‌های آمریکایی علیه نظام اسلامی است.

وی با اشاره به کشته شدن 300 مسافر هواپیمایی ایرانی بر اثر توطئه آمریکا یادآور شد: اعمال تحریم‌های ظالمانه به دلایل واهی از جمله سلب حق دانش هسته‌ای از ایران از دیگر جنایت‌های آمریکا محسوب می‌شود.

امام جمعه زنجان ساخت و تولید فیلم‌های ضد ایرانی و اسلامی را از دیگر جنایت‌های آمریکا علیه مردم ایران دانست و افزود: تهدید مردم ایران به تحریم و گزینه‌های نظامی از سوی رئیس جمهور بی‌مغز آمریکا در طول 36 سال گذشته همواره ادامه داشته است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه مردم ایران 36 سال است در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده‌اند، تصریح کرد: مردم ایران هرگز تسلیم زور نمی‌شوند و به ایستادگی خود ادامه می‌دهند.

خاتمی با بیان اینکه حمایت از گروه‌های تروریستی از دیگر توطئه‌های آمریکا است، افزود: حمایت از فتنه‌گران و آشوبگران از جمله در سال‌های 78 و 88 از دخالت‌های آشکار آمریکا در امور ایران است.

وی با بیان اینکه حمایت از جنایت‌های گروهک تروریستی داعش از دیگر جنایت‌های آمریکا است، یادآور شد: ترور دانشمندان بزرگ ایران اسلامی از دیگر جنایت‌های آمریکا محسوب می‌شود.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مردم ایران با شعار «هیهات من‎الذله» در مقابل توطئه‌ها و جنایت‌های آمریکا و ایادی استکبار ایستاده‌اند، افزود: مردم ایران، ایستادگی، حریت و آزادگی را از مکتب اباعبدالله الحسین (ع) آموخته‌اند.

منبع:فارس

کد مطلب: 326712