توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سیرک قهرمانی کرج پلمب شد
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۴
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت: باوجود پیگیری‌ها و مراجعات مکرر مسئولان سیرک مبنی بر ادامه‌ی فعالیت، با این تقاضا مخالفت و این سیرک به دستور محیط زیست و توسط شهرداری کرج پلمب شد.
به گزارش عرش نیوز:
«حسین محمدی» اظهار کرد: مجوز فعالیت این سیرک را پس از چهار ماه و پس از تأئید کارشناسان مبنی بر رعایت شرایط نگهداری حیوانات، تنها برای ۲۰ روز صادر کردیم و همه‌ی مدارک، مستندات و مکاتبات آن با مسئولان سیرک مبنی بر رعایت ضوابط و مقررات و رعایت دستورالعمل‌های زیست محیطی، موجود است.

وی افزود: مسئولان سیرک پس از اتمام مهلت قانونی مراجعات متعددی مبنی بر موافقت با ادامه‌ی نمایش سیرک داشتند اما با این تقاضا مخالفت شد و به‌دستور محیط زیست و توسط شهرداری کرج سیرک قهرمانی پلمب شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز خاطرنشان کرد: شرط ما برای صدور مجوز، رعایت استانداردهای لازم برای نگهداری حیوانات و دریافت گواهی سلامت برای تک تک حیوانات سیرک از سوی دامپزشکی بود که پس از تأئید کارشناسان، به شرط رعایت استانداردها، مجوز فعالیت ۲۰ روزه به این سیرک داده شد.

محمدی ادامه داد: هم‌اکنون مهلت فعالیت ۲۰ روزه این سیرک در کرج پایان یافته است و با وجود مراجعات مکرر مسئولان سیرک، با ادامه‌ی فعالیت این سیرک مخالفت کردیم.

وی با رد ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه شهرداری فعالیت سیرک قهرمانی را متوقف کرده است، گفت: مجوز برپایی سیرک را شهرداری نمی‌دهد و مقام مجاز برای فعالیت سیرک‌ها محیط زیست است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از وضعیت نامناسب سیرک‌ها سخن به میان آورد و یادآور شد: متأسفانه امروز سیرک‌ها به محل حیوان آزاری تبدیل شده‌اند، از این‌رو باید به سمت و سویی حرکت کنیم که حیوانات را در فضاهای دائمی مثل پارک یا باغ حیات‌وحش نگهداری کنیم و این یک شبه به دست نمی‌آید، باید بتدریج نگهدارندگان سیرک را توجیه کنیم که حیوانات را نباید در سیرک به کار گیرند.
منبع:ایسنا
کد مطلب: 306011
 
 


پربازدیدترین