توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد اعلام برنامه‌های‌ عزاداری روز 21 رمضان در یاسوج
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، برنامه و نحوه‌ عزاداری روز 21 رمضان در یاسوج را اعلام کرد.
 
عرش نیوز به نقل از فارس،حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در روز شنبه 21 ماه مبارک رمضان برابر با شهادت امام علی(ع) در قالب دسته‌های عزاداری به سوگواری می‌پردازند.

 
مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شب‌های قدر شب‌های پرفضیلتی هستند که باید از این شب‌ها به خوبی در راستای ترویج فرهنگ اسلامی استفاده کرد.

 
وی ادامه داد: روزهای شهادت اهل بیت(ع) به خصوص شهادت مولای متقیان امام علی (ع) باید مانند روز عاشورا برگزار شود.

 
این مسئول با اشاره به اینکه برگزاری و گرامیداشت اعیاد و سوگواری‌های اهل بیت (ع) باعث ایجاد وحدت میان امت اسلامی می‌شود، یادآور شد: دشمن با ناتوی فرهنگی سعی در ایجاد شکاف در دین اسلام دارند که ضرورت توجه به سیره اهل بیت(ع) می‌تواند ما را این ترفند و حیله دشمن نجات دهد.

 
مرتضوی ضمن دعوت از مردم برای شرکت در ایام لیالی‌قدر و حضور پرشور در روز شهادت امام علی(ع) خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم که مراسماتی که برگزار می‌شود در خور شأن و     شخصیت این بزرگوار باشد.

 
مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: رسانه‌های استان باید در خصوص برنامه‌های مذهبی که در ایام مختلف در استان اجرا می‌شود برای مردم اطلاع‌رسانی کنند که غفلت رسانه‌ها از انتشار برنامه‌های مذهبی مشکلات بزرگی را در پی خواهد داشت.

 
وی یادآور شد: مردم توجه داشته باشند که از برکات ماه مبارک رمضان به خوبی استفاده کنند چرا که فضای کنونی حاکم بر کهگیلویه و بویراحمد شایسته مردم این استان نیست.

 
این مسئول با بیان اینکه برخی تحمل شنیدن امر به معروف و نهی از منکر را ندارند، اذعان کرد: متاسفانه ما در ماه مبارک رمضان شاهد روزه خواری و بی‌توجهی عده‌ای به این ماه مبارک بودیم که این موضوع تاسف‌بار و نگران کننده است.

 
مرتضوی اضافه کرد: هیئت‌های مذهبی روز شنبه از میدان شهداء شهر یاسوج به طرف مسجد صاحب‌الزمان(عج) حرکت می‌کنند.
کد مطلب: 286915