توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استانداری قزوین:
تسهیلات نصب کنتور هوشمند بر روی چاه‎ها به صنایع استان قزوین داده نمی‌شود
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۸
معاون برنامه‌ریزی استانداری قزوین گفت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از چاه‌های قزوین که کنتور هوشمند بر روی آنها نصب نشده است در بخش صنعت است و برای این کار فقط مبلغ ۵ میلیون تومان نیاز است، به این بخش تسهیلاتی تعلق نمی‌گیرد.
به گزارش عرش نیوز، امیدعلی پارسا بعد از ظهر امروز در جلسه اتاق فکر آب استان که در سالن استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از چاه‌های قزوین که کنتور هوشمند بر روی آنها نصب نشده است را صنایع تشکیل می‌دهند و برای این کار فقط مبلغ ۵ میلیون تومان نیاز است، به این بخش تسهیلاتی تعلق نمی‌گیرد چراکه این مبلغ برای صنایع زیاد نیست.

وی افزود: ولی مبلغ ۵ میلیون تومان برای کشاورزی که درآمدش در سال منحصر به برداشت محصول است رقم زیادی است و برای این موضوع نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است و مقرر شده است تا بانک کشاورزی ۶۵ میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی پرداخت کند تا چاه‌های خود را به کنتورهای هوشمند مجهز کنند.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قزوین بیان کرد: برای بخش صنعت و کشاورزی باید جداگانه تدبیر کرد و برای جلوگیری از اضافه برداشت آب در این بخشها باید اولویت را در نظر گرفته و راهکارهای لازم تدوین شود.

پارسا با بیان اینکه کشاورزان برای استفاده از تسهیلات به دلیل بالا بودن نرخ سود آن رغبتی نشان نمی‌دهند خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز تدابیر لازم اندیشیده شده و سعی می کنیم با رایزنی با بانک کشاورزی و تقبل بخشی از سود بانکی تخفیفات لازم در این زمینه را برای کشاورزان فراهم کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم در این زمینه بتوانیم نرخ سود بانکی ۱۰ درصد را تعیین کرده و آن را تثبیت کنیم تا کشاورزان هم بتوانند از این تسهیلات استفاده‌های لازم را ببرند.

پارسا عنوان کرد: بخش صنعت را نیز باید با جدیت و حساسیت بیشتری پیگیری کنیم و هر راهکار قانونی که در این زمینه می‌توانیم اعمال کنیم تا این بخش نیز به نتیجه برسد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 338610