توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان همدان:
تولید هروئین در افغانستان بیش از میزان مصرف جهانی است
پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۵
دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان همدان گفت: ماده مخدر هروئین در افغانستان بیش از میزان مصرف در دنیا تولید می‌شود.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، عبدالحسین مرادی شامگاه چهارشنبه در مراسم امحای موادمخدر غیردارویی کشف‌شده در استان همدان اظهار کرد: در کشور افغانستان 700 تن ماده مخدر هروئین تولید می‌شود در صورتی که میزان مصرف آن در دنیا 380 تن است.

 
وی با اشاره به اینکه عرضه بیش از تقاضا باعث ارزانی این ماده مخدر شده و نشان از قصدی شوم دارد، افزود: در عرصه مبارزه با موادمخدر جمهوری اسلامی ایران تاکنون 4 هزار شهید و 12 هزار جانباز تقدیم کرده است.

 
دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان همدان با بیان اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران پیشگام مبارزه با موادمخدر است، گفت: ایران اسلامی با کشور افغانستان که 90 درصد موادمخدر جهان را تولید می‌کند، دارای یک‌هزار و 200 کیلومتر مرز مشترک است.

 
وی با تأکید بر اینکه هر ساله سطح زیر کشت موادمخدر در افغانستان افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: در سال 2013 در کشور افغانستان 210 هزار هکتار زیر کشت موادمخدر رفته بود که این مقدار نسبت به سال 2003، 165 درصد افزایش داشته است.

 
مرادی با اشاره به اینکه 70 درصد موادمخدر در مرزهای کشور کشف می‌شود، ادامه داد: استان همدان محیط ناامنی برای قاچاقچیان موادمخدر است.

 
دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان همدان با بیان اینکه همدان از استان‌های پیشرو در عرصه مبارزه با موادمخدر در کشور است، تصریح کرد: میزان کشفیات موادمخدر در سال 92 نسبت به سال 91 در استان همدان 47 درصد افزایش یافته است.

 
وی با تأکید بر اینکه در سه ماه نخست سال جاری میزان کشفیات موادمخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 327 درصد افزایش یافته، گفت: امروز موادمخدر، جامعه و بنیان خانواده را نشانه رفته‌ و خسارات زیادی را به کشور وارد کرده است.

 
مرادی با اشاره به اینکه مبارزه با موادمخدر کرامت و عزت انسان‌ها را حفظ می‌کند، خاطرنشان کرد: 67 درصد سرقت‌ها در استان همدان توسط معتادان صورت می‌گیرد.

 
وی تأکید کرد: همه باید در مبارزه با موادمخدر مشارکت کنند تا این اقدام حیاتی به شکلی مناسب انجام شود.
کد مطلب: 278013