توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر دفتر مهندسی نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:
راهکارهای شیوه‌نامه اجرایی نظارت بر اجرای استاندارد تاسیسات برق همدان بررسی شد
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۴
مدیر دفتر مهندسی نظارت شرکت توزیع نیروی برق همدان گفت: جلسه بررسی راهکارهای شیوه‌نامه اجرایی نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات برق با حضور مدیرعامل شرکت توزیع برق و رئیس نظام مهندسی ساختمان استان همدان برگزار شد.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس،وحید سعیدی امروز در همدان با اشاره به تفاهمنامه‌ تدوین شده بین وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت نیرو و سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: این تفاهمنامه مبنی بر ارائه خدمات طراحی، نظارت و اجرای شبکه داخلی برق ساختمان‌ها به منظور همکاری برای اطمینان از اجرای مباحث مقررات ملی ساختمان مرتبط با مهندسی برق و صرفه‌جویی در مصرف انرژی تدوین شده است.

 
وی افزود: در راستای اجرای این تفاهمنامه جلساتی طی سال گذشته و ابتدای امسال توسط شرکت توزیع نیروی برق استان و نظام مهندسی ساختمان برگزار شده است.

 
مدیر دفتر مهندسی نظارت شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به برگزاری جلسات آموزشی توسط شرکت توزیع نیروی برق استان برای اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: در این جلسات موارد مرتبط با توزیع برق شامل حریم‌ها، بحث اتصال زمین، تابلوهای توزیع و 3VF مطرح می‌شود.

 
وی با اشاره به مشکلاتی که در اجرای شیوه‌نامه وجود داشت، گفت: در راستای بررسی راهکارهای شیوه‌نامه اجرایی نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات برق 29 تیرماه جلسه‌ای در شرکت توزیع نیروی برق استان با حضور مدیران و معاونان شرکت توزیع نیروی برق، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همدان و اعضای کارگروه تخصصی برق برگزار شد.

 
سعیدی یادآور شد: در این جلسه حاجی‌رضا تیموری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تاکید بر اجرای تفاهمنامه توضیحاتی در راستای اجرای 3vf در آسانسور برای جلوگیری از ضربه در شبکه، نصب تابلوهای آپارتمانی به صورت استاندارد و با کیفیت مورد تایید شرکت توزیع، اعلام نظر ناظر در مورد حریم شبکه‌های برق و اجرای سیستم ارت در ساختمان بیان کرد.

 
وی با تاکید بر مراجعه متقاضیان قبل و بعد از فرآیند ساخت و ساز برای درخواست انشعاب خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد پنجم مردادماه نیز جلسه کارشناسی در راستای اجرایی شدن شیوه‌نامه مهندسی با حضور کارشناسان شرکت توزیع و گروه تخصصی برق نظام مهندسی تشکیل شود.
کد مطلب: 288616