توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون اجرائی رئیس جمهور در اصفهان:
سفرهای استانی دولت یازدهم پروژه و طرح محور نیست
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۴
معاون اجرائی رئیس جمهور گفت: سفرهای استانی دولت تدبیر و امید پروژه محور و طرح محور نیست و دولت یازدهم نظام برنامه‌ریزی کشور را نظام برنامه‌ریزی جامع می‌داند و به برنامه‌ها و چشم‌اندازهای نظام برنامه‌ریزی جامع کشور احترام می‌گذارد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری اصفهان، محمد شریعتمداری در نشست شورای برنامه‌ریزی استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های کاروان تدبیر و امید در سفرهای استانی اظهار داشت: سفرهای استانی متکی به بودجه عمومی نیست و از ظرفیت شرکت‌های سرمایه گذاری و نهادهای عمومی غیردولتی نیز استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه سفرهای استانی دولت تدبیر و امید پروژه محور و طرح محور نیست، تصریح کرد: دولت یازدهم نظام برنامه‌ریزی کشور را نظام برنامه‌ریزی جامع می‌داند و به برنامه‌ها و چشم‌اندازهای نظام برنامه‌ریزی جامع کشور احترام خواهد گذاشت.

معاون اجرائی رئیس جمهور تصریح کرد: در سفرهای استانی شاید تعداد و حجم مصوبات استانی محدود باشد، اما به طور قطع آثار و نتایج آن در زندگی مردم موثر است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از انجام سفرهای استانی از مدیران محلی خواسته خواهد شد که اولویت‌های برنامه‌های خود را با همفکری و کمک مجموعه برنامه‌ریزی استانداری احصا کنند و در اختیار هیئت دولت قرار دهند تا بتوان در سفر رئیس جمهوری به استان تصمیمات خوبی برای توسعه استان‌ها گرفته شود.

شریعت‌مداری طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد و همچنین طرح‌هایی که تا پایان عمر دولت یازدهم می‌توانند تکمیل یابند و برای رفاه عمومی و توسعه اقتصادی استان نقش اساسی دارند، را از اولویت‌های طرح‌ها عنوان کرد و افزود: اگر موضوعی اولویت همه دستگاه‌ها باشد و از نظرها مغفول مانده و کمتر به آن پرداخته شده باشد، در چارچوب نظام برنامه‌ریزی کشوری در جلسات قبل از سفر، بررسی شده و در سفر ریاست جمهوری به استان نهایی خواهد شد.

وی گفت: قبل از انجام سفرهای استانی با شرکت های سرمایه گذاری، نهادهای عمومی غیردولتی و برخی از سازمان‌ها از قبیل کمیته امدادامام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان، تامین اجتماعی و دیگر دستگاه‌ها که دولتی نیستند ولی همسو و هم جهت با برنامه‌های دولت حرکت می‌کنند، جلساتی برگزار شده و آنها با ظرفیت‌ها و توانایی‌های استان‌ها برای سرمایه‌گذاری آشنا می‌شوند.

معاون اجرائی رئیس جمهور دعوت از هم استانی‌های که در دیگر نقاط کشور و حتی خارج از کشور ساکن هستند را از برنامه‌های این سفر عنوان کرد و گفت: این افراد می‌توانند با ظرفیت‌های این استان برای سرمایه‌گذاری بیشتر آشنا شوند و در همین راستا جلسه توسعه ظرفیت‌های اقتصادی استان با حضور رئیس جمهور در اصفهان برگزار می‌شود.

وی افزود: در مدتی که به سفر روحانی به استان باقی مانده تلاش می‌شود بر اساس کارهای کار‌شناسی که مورد تاکید شخص رئیس‌جمهوری بوده همه مشکلات، نیاز‌ها و مسایل استان اصفهان به استحضار ایشان برسد و در جلساتی با حضور هر یک از وزیران مسایل حوزه‌های مربوط را بررسی کنند

شریعت‌مداری خاطرنشان کرد: با پالایشی که درباره مسائل و مشکلات استان‌ها صورت می‌گیرد، همگرایی خوبی بین مقامات محلی و ملی ایجاد خواهد شد که روند توسعه ی استان را سرعت بیشتری خواهد بخشید .


منبع:تسنیم
کد مطلب: 357619