توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مردمی بودن و اجرای قوانین اسلامی دو ویژگی منحصربه‌فرد جمهوری اسلامی است
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۲
عضو جامعه مدرسین با اشاره به نقش نظارتی مردم بر مسئولان نظام گفت: نظارت پارلمان بر عملکرد قوه مجریه به نمایندگی از مردم نشانه چهره مردمی نظام اسلامی است.

به گزارش عرش نیوز؛آیت الله عباس کعبی با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران 2 ویژگی ممتاز دارد که در نظام‌های دیگر یافت نمی‌شود؛ نخستین ویژگی نظام این است که مقررات آن اسلامی است و دومین ویژگی آن مردمی بودن است.

وی افزود: این دو ویژگی مردمی و اسلامی در مجلس شورای اسلامی تبلور پیدا می‌کند که از نظر تصویب قوانین و مقررات که موجب وصل اصول متعدد قانون اساسی می‌شود مورد تأئید شورای نگهبان است، شورایی که بر موازین فقهی و با نگاه نظارتی سبب جلوگیری از تصویب قوانین مخالف شرع و قانون اساسی می‌شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش نظارتی مردم بر همه مسئولان نظام گفت: نظارت پارلمان بر عملکرد قوه مجریه به نمایندگی از مردم نشانه چهره مردمی نظام اسلامی است.

وی عنوان کرد: پارلمان در جمهوری اسلامی از اقتدار مردمی و اعتبار بالایی در سطح قوای عمومی کشور برخوردار است و این سبب پیشرفت کشور در زمینه‌های مختلف می‌شود.

آیت الله کعبی با اشاره به اینکه تجربه پارلمان براساس ضوابط فقهی در مجلس شورای اسلامی به بهترین شکل ظهور و بروز پیدا کرده است، ابراز داشت: هرچه از عمر مجلس گذشته، با استفاده از تجربه و عقلانیت بیشتر عمل کرده و در این دوره‌های گذشته با تشکیل مراکز تحقیقات اسلامی در کنار مراکز پژوهشهای مجلس گام مهمی را برداشته‌اند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی تلاش کرده که سربنای لوایح و طرح‌های قانونی که در مجلس تصویب می‌شود، اسلامی باشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید نگاه نظارتی مجلس حفظ شود، گفت: نگاه نظارتی بر عملکرد دولت باید بدون بروز اختلاف و جهت پیشرفت انقلاب باشد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 337116