توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تنها 35 درصد تعاونی‌های طبس فعال است
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۴
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبس گفت: این شهرستان 366 تعاونی دارد که از این تعداد تنها 131 تعاونی معادل 35 درصد فعال است و طی یک سال گذشته هم فقط 12 تعاونی جدید در شهرستان طبس تأسیس شده است.
به گزارش عرش نیوز:
مهدی قاسمی‌زاده، ضمن گرامیداشت هفته تعاون، اظهار داشت: شهرستان طبس در مجموع دارای ۳۶۶ شرکت تعاونی، با ۶۴ هزار و ۴۴۰ نفر عضو، ۴ میلیارد و ۸۰۸ میلیون تومان سرمایه و ۳۰۱۲ نفر اشتغال‌زایی است.

وی ادامه داد: این تعاونی‌ها شامل ۱۴۷ تعاونی خدماتی، ۱۴۶ تعاونی تولیدی، ۳۰ تعاونی مسکن، ۱۴ تعاونی معدنی، ۹ تعاونی مصرف، ۷ تعاونی چندمنظوره، ۶ تعاونی نیاز صنوف خدمات، ۳ تعاونی تأمین نیاز تولیدکنندگان، ۲ اتحادیه، ۱ تعاونی اعتبار و ۱ تعاونی نوع جدید است.

معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان طبس افزود: از مجموع ۳۶۶ شرکت تعاونی شهرستان طبس، ۱۳۱ تعاونی معادل ۳۵ درصد مجموع تعاونی‌ها فعال، ۶۳ تعاونی در دست اقدام و ۱۳۰ تعاونی غیرفعال است.

وی بیان کرد: از هفته تعاون سال گذشته تا هفته تعاون امسال در مجموع تعداد ۱۲ تعاونی جدید در شهرستان طبس تأسیس شده که از این تعداد، ۷ مورد در سال جاری بوده است.

قاسمی‌زاده یادآور شد: ایجاد و تأمین شرایط و امکانات کار برای همه به‌منظور رسیدن به اشتغال کامل، قرار دادن وسایل کار در اختیار کسانی که قادر به کارند ولی وسایل کار ندارند، پیشگیری از تمرکز ثروت در دست افراد و گروه‌های خاص برای تحقق عدالت اجتماعی، جلوگیری از کارفرمای مطلق شدن دولت، قرار گرفتن مدیریت و سرمایه و منافع حاصله در اختیار نیروی کار، پیشگیری از انحصار، احتکار و تورم، و توسعه و تحکیم مشارکت و تعاون عمومی بین همه مردم از مهمترین اهداف این اداره در حمایت از تعاونی‌هاست.

وی گفت: دیدار با جمعی از خانواده‌های آزاده و شهدا، دیدار تعاونگران با فرماندار، بازدید از دو تعاونی نمونه و اشتغالزا، برپایی نمایشگاه داخلی محصولات تولیدی شرکت‌های تعاونی، جلسه با برخی مدیران دستگاه‌های مرتبط و اعضای شورای اسلامی شهر طبس و برگزاری مسابقه ترویجی تعاون و تجلیل از برگزیدگان مسابقه از برنامه‌های اجرا شده طی هفته تعاون در شهرستان طبس است.
منبع:فارس
کد مطلب: 307416
 
 


پربازدیدترین