توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اقلام زیستی در پایگاه های امدادی اردبیل ذخیره سازی شد
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از ذخیره سازی اقلام زیستی در پایگاه های امدادی استان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛بهرام غیبی صبح جمعه در بازدید از انبار امدادی اردبیل تصریح کرد: به منظور امداد رسانی مناسب در فصل زمستان اقلام زیستی در تمامی پایگاه های امدادی ذخیره شده است.

وی افزود: علاوه بر این تجهیزات ست نجات و تجهیزات امدادی در پایگاه های امداد رسانی هلال احمر نیز تعبیه شده است تا در صورت لزوم جهت امداد رسانی به تصادفات جاده ای و در راه ماندگان استفاده شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر غیبی با اشاره به فعالیت ۲۰ پایگاه ثابت، موقت و سیار در اجرای این طرح به تجهیزات و امکانات بکار گرفته شده توسط جمعیت هلال احمر استان در اجرای طرح زمستانی امداد و نجات اشاره کرد و متذکر شد: این پایگاه ها به ۳۵ دستگاه آمبولانس، خودروی ست هیدرولیک نجات و خودروی کمک دار تجهیز هستند.

غیبی از آمادگی ۴۰۰ نفر امدادگر و نجات گرد در طرح امداد و نجات زمستانی هلال احمر خبر داد و افزود: پوشش مناسبی در محورهای مواصلاتی برقرار شده است.

وی تصریح کرد: این طرح در محورهای اردبیل - کوثر، اردبیل - آستارا، اردبیل – سراب، اردبیل - مغان، سه راهی سرچم، سه راهی فخر آباد - مشگین شهر و قره آغاج، سه راه سربند پارس آباد، سه راه جعفرآباد و گردنه های اسالم و لنگان اجرا می­شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان از آمادگی انبارهای امدادی نیز خبر داد و افزود: در انبارهای امدادی اقلام امدادی دو درصد از جمعیت ساکن منطقه برای مواقع اظطراری و بروز حوادث ذخیره سازی می شود.

غیبی تصریح کرد: این اقلام ۲۲ قلم شامل ۱۲ قلم زیستی از جمله چادر، پتو، والر، موکت و نایلن سنگری  و ۱۰ قلم مواد غذایی شامل انواع کنسروها، جیره های خشک و مواد شوینده است.

این مسئول تاکید دارد که آب و هوای سرد و کوهستانی اردبیل سبب میشود که شاهد برف و کولاک در محورهای مواصلاتی استان و گرفتاری مسافرانی در جاده ها باشیم که بر همین اساس جمعیت هلال احمر استان همیشه آمادگی خود را حفظ کرده است.

غیبی با بیان اینکه مردم باید همراه و همکار جمعیت هلال احمر استان در امدادرسانی ها باشند، عنوان کرد: تلفن سه رقمی ۱۱۲ جمعیت هلال احمر راه ارتباطی بین مردم و جمعیت هلال احمر است و شهروندان می توانند با این شماره تلفن حوادث را به جمعیت هلال احمر اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت به یاری مردم بشتابند.
منبع:مهر

کد مطلب: 341814