توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مبارزه با فساد اقتصادی بدون تبعیض باشد
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۳
امام جمعه دلیجان گفت: ضرب عدالت باید قاطع و کاری باشد، تبعیض در مبارزه با فساد نباشد و هیچ مسؤلیی در صورت انتصاب به شخصی نباید استثناء شود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام محمدتقی کرامتی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته دلیجان بااشاره به مناسبت‎های این هفته و هفته‌های گذشته اظهار داشت: برگزاری همایش ملی ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در روز دوشنبه هفته جاری که در این زمینه نفس اهتمام اقایان به امر مبارزه با فساد را باید تحسین گفت لکن جای این سؤال دارد که این سمینار و امثال ذالک باید چه معجزه‌ای بکند؟

وی افزود: مگر وضعیت برای شما مسؤلان سه قوه روشن نیست؟ حال با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسؤلان امر وجود دارد چرا اقدامات قاطع و اساسی صورت نمی‌گیرد که نتیجه آن را همگان به طور ملموس مشاهده کنند؟

امام جمعه دلیجان تصریح کرد: توقع ما از آقایان مسئول این است که چه با سمینار و چه بدون آن تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند.

حجت الاسلام کرامتی خاطرنشان کرد:در این زمینه شایسته است که به چند نکته نیز اشاره داشت، مبارزه با فساد از مبانی حکومت دینی و اسلامی است، حضرت علی(ع) بعد از رسیدن به خلافت فرمود «به خدا سوگند! آنچه از (عطایای عثمان) که بیهوده از «بیت المال» بخشیده، بیابم، باز خواهم ستاند; گرچه مهریه زن‌ها و بهای کنیزان قرار گرفته باشد، زیرا عدالت سبب گشایش درکارهاست و هر آنکس عدالت بر او گران آید، ظلم و ستم بر او گرانتر خواهد بود.»

وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری به 3 قوه گفت: در سال 1380 مقام معظم رهبری در خطاب به سران 3 قوا فرمان 8ماده‌ای را صادر فرمودند فلذا درخواست مجدد پیام بی‌وجه به نظر می‌رسد و به اصطلاح عامیانه در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

امام جمعه دلیجان افزود: اقدام برای مبارزه بافساد باید با همکاری و همدلی 3 قوه به ویژه 2 قوه مجریه و قضائیه باشد، با آغاز مبارزه با فساد یقینا زمزمه و به تدریج فریادها و نعره‎های مخالف بلند می‌شود.

وی تصریح کرد: مبارزه با فساد در دستگاها باید بادست‌های پاک نه با افراد آلوده صورت گیرد، ضرب عدالت باید قاطع و کاری باشد، تبعیض در مبارزه با فساد نباشد و هیچ مسؤلیی در صورت انتصاب به شخصی نباید استثناء شود.

حجت الاسلام کرامتی خاطرنشان کرد: مناسبت دوم هفته موضوع گزارش سازمان جاسوسی آمریکا موسوم به سازمان سیا درباره شکنجه‌های قرون وسطایی و موضوع سوم و اخرین مناسبت موضوع همایش مذهبی اربعین است که پیامش نفی تبلیغات رسانه‌های غربی و شکوه و عظمت شیعه و نفی واگرایی‌های ادعایی بین شیعیان است.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 341913