توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم ساوه در مجلس:
حل مشکل اشتغال جوانان نخستین گام در راستای افزایش جمعیت کشور است
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۰
نماینده مردم ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: فراهم کردن بسترهای مناسب به منظور حل مشکلات مربوط به اشتغال جوانان نخستین گام در راستای افزایش جمعیت کشور است.

به گزارش عرش نیوز؛شهلا میرگلوبیات با اشاره به راهکارهای افزایش جمعیت در کشور اظهار کرد: در ارتباط با موضوع افزایش جمعیت در کشور در مرحله نخست مهم‌ترین مساله حل مشکل اشتغال جوانان است.

وی افزود: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد که در حال حاضر تعداد زیادی از جوانان تحصیل کرده کشور در وضعیت بیکاری به سر می‌برند که وجود این موضوع سبب فراهم آوردن شرایط کاهش جمعیت درآینده می‌شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه که مشخص است اگر جوان دارای شغل و حرفه‌ای باشد به طور قطع ازدواج و تشکیل خانواده داده و به دنبال آن افزایش جمعیت انجام می‌شود.

میرگلوبیات با اشاره به طرح‌های افزایش جمعیت در کشور گفت: در ارتباط با افزایش جمعیت در کشور 2 طرح که یکی از آنها طرح تعالی جمعیت است در مجلس در حال پیگیری است اما در حال حاضر طرحی را به صورت مصوب در کشور نداریم.

وی افزود: البته موضوع افزایش جمعیت در کشور یکی از موضوعات بسیار مهم بوده و در این راستا به دنبال پیگیری یکسری از سیاست‌ها هستیم و سعی داریم آن دسته از مواردی که مربوط به پیشگیری و کنترل جمعیت بوده را محدود کنیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از سرمایه‌های مهم در هر کشور وجود نیروی جوان محسوب می‌شود و ما باید توجه داشته باشیم که جمعیت جوان کشور را در هر شرایطی حفظ کرده و در مسیر افزایش جمعیت و مقابله با پیری جمعیت حرکت کنیم.

میرگلوبیات با اشاره به ارائه بسته‌های حمایتی و تشویقی گفت: یکی از موضوعاتی که بسیاری از کشورهای دنیا بر روی آنها با جدیت کار کرده و اهمیت می‌دهند ارائه بسته‌های حمایتی و تشویقی به منظور افزایش جمعیت است و می‌طلبد که ما نیز با تصویب قوانین  دراین زمینه حرکت‌های موثری را انجام دهیم.

وی افزود: مهم‌ترین موضوعی که هم‌اکنون از اهمیت زیادی برخوردار است  فراهم آوردن شرایط مناسب به منظور ایجاد اشتغال برای جوانان کشور است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در راستای انجام اقدامات در زمینه افزایش جمعیت باید به صورت ریشه‌ای عمل کرده تا بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد و سبب ایجاد تحولی بزرگ در زمینه افزایش جمعیت در کشور شد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 331815