ساماندهی ۸۰ درصد مزار شهدای کردستان
پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: ساماندهی ۸۰ درصد مزار شهدای استان کردستان به پایان رسید و استان در این زمینه از میانگین کشوری عقب نیست.
ساماندهی ۸۰ درصد مزار شهدای کردستان
عرش نیوز:

محمد سلیمانی امروز در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد به برنامه‌های بنیاد شهید در رسیدگی به وضعیت خانواده‌های شهدا و ایثارگران اشاره و اظهار کرد: تمام تلاش اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران رسیدگی به وضعیت خانواده‌های شهدا و ایثارگران است و در این زمینه آنچه در توان بوده انجام داده‌ایم.

وی به ساماندهی مزار شهدای کردستان اشاره کرد و گفت: ساماندهی 80 درصد مزار شهدای استان کردستان به پایان رسیده و استان در این زمینه از میانگین کشوری عقب نیست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان به احداث مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی ایثار در استان‌های مختلف کشور اشاره و تصریح کرد: این مجتمع در استان کردستان نیز احداث شده و به استثنای کار محوطه‌سازی که به دلیل نامناسب بودن وضعیت جوی انجام نشده سایر کارهای عمرانی آن به اتمام رسیده است.

وی گفت: لازم است تجهیز این مجتمع با تخصیص اعتبار لازم در اولویت برنامه‌های استان قرار گیرد تا هم ایثارگران و هم عموم شهروندان از خدمات آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اثرات نامطلوب گرد و غبار سال‌های اخیر بر استان کردستان گفت: در 5 سال گذشته گرد و غبار زندگی مردم 23 استان کشور را تحت تأثیر قرار داده که در این میان اثرات نامطلوب این پدیده در کردستان و چند استان دیگر به مراتب بیشتر بوده است.

ناصح قادری رسیدگی فوری به وضعیت زیرساخت‌های زیست محیطی در کردستان را خواستار شد و گفت: چنانچه به این وضعیت رسیدگی نشود و عملکرد به گونه‌ای باشد که این زیرساخت‌ها هم تخریب شوند اندک منابع درآمدی مبتنی بر منابع محیط زیستی مردم استان نیز از میان می‌رود.

وی به برخی کارهای انجام شده در شهرستان مریوان اشاره کرد و افزود: اگر کارهای انجام شده در مریوان بدون لحاظ تمهیدات لازم برای حفاظت از دریاچه زریوار انجام شود با مشکلات عدیده‌ای در این بخش مواجه می‌شویم./تسنیم

کد مطلب: 181911