توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هیلی: آمریکا به کره شمالی اجازه نمی‌دهد قانون‌شکنی‌هایش را ادامه دهد
چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شد واشنگتن اجازه نخواهد داد «قانون‌شکنی‌های کره شمالی» ادامه یابد و در این امر جهان با آمریکا هم‌نظر است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از رویترز، نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، متحد گفت آمریکا اجازه نخواهد داد قانون‌شکنی‌های کره شمالی ادامه یابد.

او در نشست شورای امنیت درباره کره شمالی گفت: ما خواستار نشست امروز شدیم؛ زیرا می‌دانستیم باید متحد باشیم.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل سپس خطاب به نماینده مصر، که ریاست دوره‌ای شورای امنیت بر عهده کشور اوست، گفت: من شخصا از تعهد و اشتیاق شما برای حرکت سریع در این زمینه تشکر می‌کنم و بار دیگر همه ۱۵ عضو شورای امنیت به صورت یکصدا سخن گفته‌اند. همه ما، آمریکا، ژاپن، چین، روسیه، اروپایی‌ها، آفریقایی‌ها، آمریکای جنوبی‌ها همه در کنار هم هستیم و چه می‌گوییم: همه ما در حال محکوم کردن اقدام بلندپروازانه کره شمالی علیه ژاپن، کشور دیگر عضو سازمان ملل متحد هستیم.

هیلی افزود: همه ما می‌خواهیم کره شمالی هرگونه آزمایش موشکی دیگر در آینده را متوقف کند. همه ما می‌خواهیم کره شمالی تسلیحات هسته‌ای خود را ر‌ها کند. کره شمالی همه قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و قانون بین‌الملل را نقض کرده است. همه ما از همه کشور‌ها می‌خواهیم همه تحریم‌های شورای امنیت علیه کره شمالی را به شدت و به صورت کامل و فورا اجرا کنند.

او بدون اشاره به اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا در شبه‌جزیره کره مدعی شد: جهان علیه کره شمالی متحد شده است و تردیدی در آن نیست. اکنون زمان آن است رژیم کره شمالی خطری را که خود را در حال وارد کردن در آن است، درک کند. آمریکا اجازه نخواهد داد قانون‌شکنی‌های آن‌ها ادامه یابد و سراسر جهان با ماست.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392422