توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل هلال‌احمر لرستان خبر داد
فوت کوهنورد لرستانی در ارتفاعات «اشترانکوه»؛ هشدار هلال احمر به تیم‌های کوهنوردی
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۶
۲ کوهنورد لرستانی که روز سه‌شنبه درحرکت به سمت قله «سن بران اشترانکوه» با بهمن و سرمای شدید مواجه شده بودند با انجام عملیات امدادی توسط هلال احمر شناسایی شدند.
به گزارش عرش نیوز: حسین رضا مرادی دقایقی پیش در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در مورد وضعیت دو کوهنورد لرستانی که در بهمن گرفتار شده بودند، اظهار داشت:دو کوهنورد لرستانی که روز سه‌شنبه درحرکت به سمت قله «سن بران اشترانکوه» با بهمن و سرمای شدید روبه‌رو شدند با عملیات تیم‌های امدادی امروز پیدا شدند که یکی از آن‌ها متأسفانه فوت کرده بود.

وی افزود: تیم‌های امداد و نجات هلال‌احمر برای جستجوی این دو کوهنورد راهی اشترانکوه شدند که بعد از تلاش‌های زیاد هر دو نفر را پیدا کردند که یکی از آن‌ها (حمید مارویی) به دلیل سرمازدگی شدید فوت کرد و نفر دوم (مرتضی موسوی) نیز دچار جراحت شده که به بیمارستان شهرستان ازنا منتقل شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان بیان کرد: از تمامی افرادی که قصد کوهنوردی در این موقع از سال را دارند توصیه می‌کنیم که قبل از عزیمت به شرایط جوی دقت کنند و از کوهنوردی به‌صورت انفرادی پرهیز کنند و به‌صورت تیمی باشند.

وی عنوان کرد: کوهنوردان تمام امکانات و تجهیزات ایمنی را همراه خود داشته باشند که در صورت پیش آمدن حوادث غیرمترقبه خود را نجات دهند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 352822