توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه سقز:
دشمنان واقعی اسلام کسانی هستند که به نام دین دست به جنایت می‌زنند
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
امام جمعه سقز با اشاره به اینکه دشمنان واقعی اسلام کسانی هستند که به نام دین دست به جنایت می‌زنند گفت: آنچه امروز در منطقه به نام اسلام انجام می‌شود هیچ ارتباطی به این دین الهی ندارد.
به گزارش عرش نیوز، ماموستا عبدالرحمن حسین‌زاده صبح امروز در دیدار با کتابداران شهرستان سقز با اشاره به تدین مردم در ایران اسلامی اظهار کرد: مردم کشور ما معتقد به اسلام ناب هستند و همین عامل سربلندی ما در جهان شده است.

وی با اشاره به اینکه، در کشورهای اسلامی منطقه به دلیل ضعف ایمان شاهد جولان کسانی از خدا بی خبر هستیم که به نام اسلام انواع جنایات را مرتکب می‌شوند گفت: اما در کشور ما مردم با الهام از دستورات الهی زندگی آرامی دارند.

امام جمعه سقز با اشاره به اینکه دشمنان واقعی اسلام کسانی هستند که به نام دین دست به جنایت می‌زنند تصریح کرد: آنچه امروز در منطقه به نام اسلام انجام می‌شود هیچ ارتباطی به این دین الهی ندارد و مسلمان واقعی از این اعمال جنایتکارانه بیزار است.

وی با اشاره به اینکه، نخستین آیه قرآن برای انسان توصیه به خواندن بوده است، بر این امر مهم الهی از سوی مردم برای ترقی دین و دنیای مسلمانان تاکید کرد.

ماموستا حسین‌زاده افزود: مسئله کتاب و کتابخوانی یک مسئله مهم و اسلامی است که کتابداران در راستای تشویق همه آحاد مردم به ویژه نوجوانان و جوانان به کتابخوانی باید تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: انسان مسلمان باید همیشه از لحاظ علمی آگاه باشد و بهترین راه برای عالم شدن را روی آوردن به خواندن کتاب به ویژه کتاب‌های اسلامی دانست.

امام جمعه سقز کتابداران را مروجان آگاهی و دانش دانست و گفت: فرد کتابدار باید امانتدار باشد و کتابی که نزد او امانت است به همه مردم ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه، باید در کتابخانه‌های ما به اندازه کتاب‌های علمی و غیره کتاب اسلامی نیز وجود داشته باشد، گفت: استفاده جوانان از کتاب‌های دینی آنان را به خواندن کتاب‌های مفید نیز تشویق خواهد کرد.

ماموستا حسین‌زاده با اشاره به اینکه در عصر حاضر اینترنت و سایر رسانه‌ها در منازل مردم رخنه کرده است، بر استفاده مردم از کتابخانه‌های اینترنتی با رعایت موازین دینی تاکید کرد.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 332329