توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مسدود شدن راه ارتباطی 15 روستا در چهارمحال و بختیاری
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶
بارش برف زودهنگام موجب بسته شدن راه ارتباطی ۱۵ روستا در شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری با مرکز شهرستان و مرکز استان شده است.
به گزارش عرش نیوز؛شهرستان کوهرنگ پر بارش ترین منطقه در استان چهارمحال و بختیاری و کشور محسوب می شود.

بارش شدید برف در این منطقه موجب ارتفاع گرفتن برف بر روی زمین می شود و امکان دارد ارتفاع چندین متری برف تشکیل شود که به هیچ عنوان نمی توان با مجهز ترین ماشین آلات راه سازی این مقدار برف را برف روبی کرد.

بارش برف امسال بسیار زودتر از هرسال در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده و هم اکنون بارش برف موجب قطع شدن راه ارتباطی ۱۵ روستا در شهرستان کوهرنگ با چلگرد مرکز شهرستان و دیگر شهرهای استان شده است.

دهستان موگویی از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ در شمال‌غرب استان چهارمحال و بختیاری و در نزدیکی مرز این استان، با استان لرستان قرار دارد.

دهستان موگویی شامل ۱۵ روستا با جمعیتی در حدود چهار هزار و۵۰۰ نفراست. این دهستان دارای ۷۵۰ خانوار است و مرکز دهستان موگویی روستای خویه‌است.

این دهستان در شهرستان کوهرنگ در ارتفاعات ودر منطقه ای که بیشترین بارش استان چهارمحال و بختیاری اتفاق می افتد قرار دارد.روستاهای این دهستان از محروم ترین روستاهای استان چهارمحال و بختیاری و کشور محسوب می شند و با کمترین امکانات و با بیشترین مشکلات در حال زندگی هستند.

فرزاد محمد حسینی بخشدار مرکزی شهرستان کوهرنگ در این خصوص گفت: بارش قابل توجه برف در منطقه کوهرنگ راه دهستان موگویی استان چهارمحال و بختیاری بسته است و مردم دیگر نمی توانند به مرکز شهرستان و دیگر شهرهای استان سفر کنند.

ماشین آلات راه سازی در حال بازگشایی راه ارتباطی روستاها هستند

وی بیان کرد: این بارش زودهنگام بوده است و موجب بسته شدن جاده ارتباطی شده است.

وی عنوان کرد: هم اکنون ماشین آلات برف روبی مانند لودر و بلدوزر در حال بازگشایی جاده هستند تا راه ارتباطی بار دیگر باز شود و مشکل تردد مردم روستاهای دهستان موگویی حل شود.
ضرورت داشتن لوازم ضروری سفر زمستانی در سفر به کوهرنگ

بخشدار مرکزی شهرستان کوهرنگ اذعان داشت: بارش برف چند سالی است که در شهرستان کوهرنگ بسیار کم شده است و امیدواریم امسال بارش قابل توجه برف را در این منطقه داشته باشیم.

وی در ادامه یاداور شد: مسافرانی که قصد سفر به شهرستان کوهرنگ را دارند باید تمام تمهیدات برای سفر در این منطقه بسیار سردسیر و کوهستانی برف گیر را اندیشیده باشند.

بخشدار مرکزی شهرستان کوهرنگ عنوان کرد: داشتن باک پر سوخت و همراه داشتن سوخت کافی از مهمترین نکاتی است که باید در سفر به شهرستان کوهرنگ مورد توجه قرار گیرد.

فرزاد محمد حسینی اظهار داشت: داشتن پتو و لوازم گرمایش، غذا، لوازم کمک های اولیه و... از ضروریان وجود داشت در خودرو در سفر به منطقه کوهرنگ در فصل زمستان است.

منبع:مهر
کد مطلب: 327929