توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان:
بی‌سوادی در لرستان تا ۴ سال آینده برطرف می‌شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۵
مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام‌شده در چهار سال آینده تعداد ۷۰ هزار باسواد استان را با یک ساماندهی خاص شناسایی و باسواد می‌کنیم.
به گزارش عرش نیوز؛گودرز کریمی فر شامگاه شنبه در جلسه شورای شتاب بخشی سوادآموزی لرستان که با حضور استاندار لرستان برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آمار رسمی مرکز آمار ایران در سال 90، استان لرستان با یک‌صد و 17 هزار باسواد در جمع شش استان باسواد کشور قرار گرفت.

وی افزود: 37 هزار و 745 نفر در سال‌های 90 تا 92 باسواد شده و مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده‌اند و اکنون تعداد بی‌سوادان در استان به 70 هزار نفر رسیده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم در چهار سال آینده این تعداد فرد باسواد را با یک ساماندهی خاص شناسایی و باسواد می‌کنیم.

کریمی فر با اشاره به این‌که برای رفع این مشکل جلسات مستمر و پرثمری داشته‌ایم، بیان کرد: در اداراتی نظیر کمیته امداد، بهزیستی و سازمان صداوسیما ظرفیت‌های زیادی برای شناسایی افراد باسواد وجود دارد که امیدواریم با تعاملات مناسب بتوانیم با آن‌ها، به کاهش بی‌سوادی در لرستان کمک کنیم.

وی تصریح کرد: در استان 4 هزار و 200 مدرسه وجود دارد که از این طریق نیز واردشده‌ایم که بتوانیم اولیای دانش‌آموزانی که از نعمت سواد محروم‌اند را سواددار کنیم.

کریمی فر گفت: در این طرح 31 هزار و 149 اولیای باسواد دانش‌آموزان شناسایی که از این تعداد 23 هزار پایش و در نهایت 14 هزار 280 نفر اولیای باسواد دانش‌آموزی شناسایی و تلاش می‌کنیم که آنها را باسواد کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان از مهم‌ترین مشکلات پیش رو برای کاهش بی‌سوادی را نداشتن آمار دقیق از گروه هدف عنوان کرد و اظهار داشت: آماری که ما بتوانیم گروه هدف ما دقیقاً چه تعداد است نداریم، ضمن این‌که پراکندگی بی‌سوادان و پراکندگی ‌آن‌ها از دیگر مشکلات ما در این حوزه است.

کریمی فر گفت: در سال جاری 12 هزار نفر از افراد فاقد سواد را جذب کرده‌ایم که اکنون در حال مراحل یادگیری خواندن و نوشتن هستند و در سال‌های آتی این تعداد به 16 هزار نفر در سال می‌رسد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 339322