توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار اردبیل:
بنیاد برکت به اردبیل ۲۰۰ میلیارد تسهیلات اختصاص می‌دهد
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۲
استاندار اردبیل گفت: سهم استان اردبیل از تسهیلات بنییاد برکت ۲۰۰ میلیارد تومان است و ارائه تسهیلات به ۵ واحد تولیدی استان در حال انجام است.

به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش اظهار داشت: بنیاد برکت برای ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و کارآفرینان در راستای اشتغالزایی گام‌های مثبتی برداشته و سهم استان اردبیل از تسهیلات بنییاد برکت 200 میلیارد تومان است و ارائه تسهیلات به 5 واحد تولیدی استان در حال انجام است.

وی بیان کرد: تسهیلات بنیاد برکت یک اقدام فوق‌العاده در راستای حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان است که با ارائه تسهیلات بنیاد برکت نرخ اشتغال در استان بالا می‌رود.

استاندار اردبیل گفت: با اتمام پروژه سد عمارت گرمی 200 میلیون مترمکعب آب که به خارج از مرزهای کشور سرازیر می‌شد مهار شده و 13 هزار هکتار از اراضی دیم شهرستان گرمی به اراضی آبی تبدیل می‌شود.

خدابخش با بیان اینکه کارخانه شیرآلات قهرمان یکی از کارخانه‌های عظیم منطقه است، تصریح کرد:‌ با بهره‌برداری از این کارخانه در گرمی برای 10 هزار نفر به صورت مستیقم و غیرمستقیم اشتغالزایی می‌شود.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان افزود: گازرسانی به کارخانه شیرآلات قهرمان اجرایی شده و روند تکمیل این پروژه توسط سرمایه گذار بخش خصوصی با جدیت ادامه دارد.

آسیب‌های فرهنگی در اردبیل بررسی شود

استاندار اردبیل با اشاره به برنامه‌ریزی برای ارتقای مسائل فرهنگی در استان تصریح کرد: باید آسیب‌های فرهنگی در استان بررسی شود و اقدامات اساسی در این زمینه هر چه زودتر اتخاذ شود.

وی افزود: صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، حوزه علمیه، میراث فرهنگی، دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش نقش عظیمی در توسعه و ارتقای فرهنگ دارند و باید این نهادها در عمل برنامه‌های خود را نشان دهند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل بیان کرد: هفته فرهنگی استان سوم تا دهم دی‌ماه در برج میلاد برگزار می‌شود که این هفته فرصتی بزرگ برای ارائه توانمندی‌های فرهنگی استان محسوب می‌شود.

خدابخش افزود:‌ هفته فرهنگی اردبیل با حضور نخبگان، اساتید و مسئولان استان برگزار و جشنواره‌ها و برنامه‌های مناسب از جمله شب شعر عاشورایی و شب موسیقی در این هفته برگزار می‌شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: مصلاها بهترین مکان برای جایگاه فرهنگی هستند و باید از این مکین‌ها در راستای توسعه و ارتقای فرهنگ استفاده بهینه کرد.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 345127