توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تامین آب مورد نیاز شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۱۵
بوشهر - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از تامین آب مورد نیاز شهرک‌های کشاورزی استان بوشهر خبر داد.
به گزارش عرش نیوز: شاپور رجایی عصر دوشنبه در نشست انعقاد تفاهم‌نامه ایجاد شهرک‌های کشاورزی در استان بوشهر اظهار داشت: مجموعه آب منطقه‌ای استان در حد توان و ظرفیت موجود از ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی حمایت می‌کند.

وی در ادامه بیان داشت: در استان بوشهر ظرفیت لازم برای ایجاد این شهرک‌ها وجود دارد و بر اساس بررسی‌های انجام گرفته چند نقطه استان شرایط لازم برای ایجاد شهرک‌ها را دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر یادآور شد: در اراضی تنگ‌ارم و اطراف سد تنگ‌ارم، محدوده سد رئیسعلی دلواری، منطقه دهقاید و محدوده سنا آمادگی لازم برای تامین آب برای ایجاد شهرک‌ها را داریم.

وی ادامه داد: حمایت‌های لازم را برای توسعه بخش کشاورزی در استان بوشهر خواهیم داشت و در این راستا طرح‌های مهمی به مرحله اجرا درمی‌آید که آب مورد نیاز این طرح‌ها تامین می‌شود.

رجایی تصریح کرد: در زمینه وضعیت آبی استان بوشهر کمبودهایی وجود دارد کشت گلخانه‌ای می‌تواند راهکار مناسبی برای کاهش مصرف آب و افزایش کیفیت محصولات تولیدی باشد.

در مراسمی با حضور استاندار بوشهر و مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، تفاهم‌نامه ایجاد شهرک‌های کشاورزی در استان بوشهر منعقد شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 345929