توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انصاری خبر داد:
۴۵ طرح مرتعداری خراسان شمالی واگذار شد‌
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۳
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تاکنون ۴۵ فقره طرح مرتعداری در این استان به بهره‌برداران واگذار شده است.
به گزارش عرش نیوز، کامبیز انصاری در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام خبر واگذاری ۴۵ طرح مرتعداری در استان خراسان شمالی به بهره‌برداران، اظهار داشت: این طرح‌ها به مساحت ۱۰۶ هزار و ۷۷۹ هکتار است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی افزود: ۵۹ هزار و ۸۰۵ واحد دامی مجاز ۸۶۰ خانوار بهره‌بردار می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

وی اضافه کرد: از ابتدای ابلاغ اجرای طرح مرتعداری تاکنون، ۲۱۰ فقره طرح توسط این اداره کل برای استان تهیه شده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: طرح‌های مرتعداری به منظور حفظ وضعیت فعلی مرتع، بالا بردن پوشش گیاهی و تولید علوفه بیشتر انجام می‌شود.

انصاری افزود: تاکنون برای ۵۷۴ هزارو ۵۳۶ هکتار از مراتع این استان طرح تهیه شده است.

وی با بیان اینکه تعداد بهره‌برداران از این طرح‌ها پنج هزار و ۷۷۶ خانوار است، تصریح کرد: تعداد دام‌های مجاز به چرا در این طرح‌ها معادل ۳۹۸ هزارو ۸۴۸ واحد دامی است.

انصاری با بیان اینکه از مجموع طرح‌های مرتعداری تهیه شده، تاکنون ۱۹۹ فقره به تصویب رسیده است، گفت: این تعداد شامل ۵۳۸ هزار و ۹۶۴ هکتار مرتع است که ۲۸۳ هزار و ۲۳۹ واحددامی مجاز به بهره‌برداری از آن‌ها هستند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی در پایان متذکر شد: طرح‌های مرتعداری برای هفت هزار و ۷۴ بهره‌بردار تصویب شده است.
کد مطلب: 325921