توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شاهرگ حیاتی نصف جهان پایان هفته دوباره زنده می‌شود
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۶
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: روز گذشته آب رودخانه زاینده‌رود از سد رودخانه باز شده و تا پایان هفته به شهر اصفهان می‌رسد.
به گزارش عرش نیوز: مصطفی حجه‌فروش در گفت‌وگو با تسنیم در اصفهان پیرامون بازگشایی مجدد آب رودخانه زاینده‌رود و جزئیات آن در اصفهان اظهار داشت: آب از روز گذشته به حجم ۲۰ الی ۳۰ میلیون متر مکعب باز شده و تا پایان هفته به شهر اصفهان می‌رسد.

وی درباره اینکه چرا بر خلاف قول مسئولان در زمینه بازگشائی آب زاینده‌رود در ابتدای اسفند، جریان آب زودتر به نصف جهان می‌رسد، افزود: با توجه به اینکه بارندگی در اصفهان نبود، این بازگشایی زودتر انجام شد زیرا تغییرات جوی و گرم شدن هوا سبب شد محصولات کشاورزی زودتر از زمان موعد به ثمر برسند و نیاز به آب دارند.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق اصفهان درباره میزان آب جریان یافته و استفاده از این آب بیان کرد: این حجم آب برای ادامه کشت کشاورزان شرق و غرب اصفهان است.

وی درباره مدت زمان جاری بودن رودخانه زاینده‌رود تصریح کرد: متاسفانه این آب تا ۲۰ روز بیشتر مهمان اصفهان نیست و پس از این مدت بسته می‌شود اما پس از این بازگشایی آب مجدد در فروردین و اردیبهشت جاری می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 365224