توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انسان سیاسی به معنای غربی منشا درندگی است/ نباید راه شهادت بی‌رهرو شود
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۲
امام جمعه موقت تهران گفت: انسان سیاسی به معنای غربی سیاست زده و ریاست طلب و منشا حرکت درندگی است.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله کاظم صدیقی یکشنبه شب در کنگره شهدای دانشجوی استان هرمزگان با بیان اینکه شهادت مرتبه ای بسیار بلند است، عنوان کرد: خداوند متعال روح خود را در آدمی دمید و بارقه ای از نور حق تعالی در ما وجود دارد و حقیقت الهی در وجود انسان است.

وی با تاکید بر شناخت ظرفیت و حقیقت موجود در انسان، افزود: با خودشناسی به ارزش های والای انسان که بسیار برتر از متاع قلیل دنیاست پی می بریم و کسانی که خود را به دنیا فروختند خود را اسیر کردند.

این استاد اخلاق حوزه ادامه داد: بی بند و باری و نداشتن کنترل قلم و زبان، آزادی نیست. انسان سیاسی به معنای غربی سیاست زده و ریاست طلب و منشا حرکت درندگی است و برای رسیدن به موفقیت بقیه را زیر پا می گذارد. کسی که اسیر غضب، شهوت ، جاه و مقام و شهرت است، آزادی ندارد.

آیت الله صدیقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امام خمینی(ره) در سال 42 با قاطعیت کامل علیه رژیم شاه سخنرانی کردند، اظهار داشت: امام راحل بدون هیچ سلاح و هیچ قدرتی از قدرت های مادی، چون خود را کشف کرده بود با قاطعیت در برابر دشمنان ایستادند. اگر انسان خود را یافت، خدا را یافته است و علم و جلال خدا در انسان تجلی می یابد و خدا در اعماق وجود ما حضور دارد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: شهید با اراده خود از همه چیز خود می گذرد تا به خدا برسد. شهید همواره پیش خداست و نتیجه آن حضور شهید در همه جاست.

وی گفت: نباید بگذاریم راه شهادت بی رهرو شود و باید این راه را ادامه دهیم.

منبع:ایرنا

کد مطلب: 336721