توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک میلیون و 360 هزار تن محصولات فولاد مبارکه به خارج از کشور صادر شد
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۱
مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، یک میلیون و 360 هزار تن فولاد به خارج از کشور صادر شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، بهرام سبحانی افزود: از این میزان، حدود یک میلیون و 30 هزار تن فولاد از مبارکه اصفهان، 230 هزار تن از فولاد هرمزگان و 100 هزار تن نیز از سایر بخش ها به خارج از کشور صادر شده است.

رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ادامه داد: میزان صادرات فولاد کشور در سال گذشته حدود یک میلیون و 250 هزار تن بوده است.

سبحانی بیان کرد: واردات فولاد، کاهش قیمت سنگ آهن و انرژی در جهان از مسایلی است که تولید کننده های فولادی کشور را با رکود مواجه کرده است.

وی یادآور شد: هزینه های مواد اولیه همچون سنگ آهن و انرژی از مولفه های اثرگذار در کاهش یا افزایش هزینه های تمام شده فولاد است و با توجه به شرایط جهانی، تولید کننده های خارجی از این دو مزیت یعنی کاهش قیمت سنگ آهن و انرژی برخوردار هستند و شرایط دشوار را برای تولیدکنندگان داخل فراهم کرده اند.

رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به بحران کم آبی در کشور اظهار کرد: محدودیت منابع آبی در مناطقی که تولید فولاد در آنها توجیه اقتصادی داشت موجب می شود این کارخانه ها به سمت مناطق ساحلی سوق یابند.

به گفته وی در آینده نه چندان دور حاشیه خلیج فارس و دریای عمان به پایگاه تولید فولاد کشور مبدل خواهد شد.

سبحانی درباره واگذاری بخشی از سهام این شرکت در بورس نیز گفت: به دلیل افت شاخص های بورس در سال های اخیر شرایط برای عرضه سهام فولاد هرمزگان فراهم نبوده به همین دلیل منتظر بهبود شرایط هستیم زیرا فروش در زمان رکود بدترین فروش است.

این شرکت در زمینه تولید ورق های فولادی فعالیت می کند و 50 درصد سهم تولید فولاد خام کشور را دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 356224