توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شریعتمداری: سفرهای استانی دولت یازدهم با الگوی دولت پیشین انجام نمی شود
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۸
معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: سفرهای دولت تدبیر و امید با الگوی سفرهای دولت پیشین انجام نمی شود.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایرنا،محمد شریعتمداری افزود: بخشی از رفتارهای دولت گذشته در سفرهای استانی که جنبه مثبت نداشت مانند گرفتن نامه و پول دادن به مردم در سفرهای استانی دولت تدبیر و امید حذف شده است.

 
وی افزود: هدف دولت یازدهم از این سفرها شناسایی مشکلات مردم از نزدیک و ارجاع به متولیان هر بخش است و دولت در این سفرها بیت المال را نمی بخشد.

 
شریعتمداری تصریح کرد: مردم هر استان با توجه به روحیه مهمان نوازی آن منطقه، از رییس جمهوری و اعضا هیات دولت استقبال می کنند که این امر برآمده از آرایی است که مردم به رییس جمهوری داده اند.

 
معاون اجرایی رییس جمهوری یادآوری کرد: در سفر کاروان تدبیر و امید به استان ها، مسیر طولانی برای استقبال از رییس جمهوری انتخاب نمی شود و دولت قصد ندارد در یک مسیر طولانی ،مردم خودرو حامل رییس جمهوری را همراهی کنند.

 
به گفته وی، در سفرهای استانی ،یک نقطه برای سخنرانی و یک نقطه هم برای ورود در نظر گرفته شده و از استانداران نیز خواسته شده همین دو نقطه را برای استقبال در نظر بگیرند تا کسی در مسیر طولانی دچار آسیب نشود.

 
معاون اجرایی رییس جمهوری در پاسخ به اینکه منتقدان سفرهای استانی دولت گذشته ˈریخت و پاشˈ این سفرها را زیاد دانسته و پرهیز از چنین سفرهایی را توصیه می کردند نیز گفت: برخی در دولت پیشین می گفتند که در سفرها فقط نان و سبزی می خورند اما تمام تلاش دولت تدبیر و امید در سفرهای استانی این است که از حیف و میل بیت المال به عنوان امانت مردم جلوگیری شود.

 
به گفته وی، سفر بدون هزینه نیست اما دولت تدبیر و امید درباره هزینه این سفرها، دقت خواهد کرد چرا که بیت المال امانت مردم در دست دولت است.

 
معاون رییس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در سفر به شهرکرد از دو پروژه بزرگ راه آهن و فولاد چهارمحال و بختیاری دیدن کرد.
کد مطلب: 288725