توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خدمت‌رسانی ۲۰ هزار نیروی داوطلب مردمی در دهه آخر ماه صفر
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۹
استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده بیش از ۲۰ هزار نیروی داوطلب مردمی در دهه آخر ماه صفر در حال خدمت‌رسانی به زائران بودند.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در هفتمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: از مردم خوب خراسان و از تمام دست‌اندرکاران و خدمتگذاران به زائران که در دهه آخر ماه صفر با جان و دل از مهمانان علی بن موسی‌الرضا(ع) و زائران میزبانی کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در دهه آخر ماه صفر، به ویژه خدمت‌رسانی به زائران پیاده گفت: در همین ارتباط گزارش نهایی اهم فعالیت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر تهیه و به رئیس جمهور و مقامات عالی رتبه نظام ارائه می‌شود.

وی افزود: در عین حالی که به برخی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در دهه آخر ماه صفر انتقاداتی داریم و نقاط ضعفی نیز وجود داشته اما در عین حال معتقد هستیم که کار بزرگی صورت گرفته و بنا داریم تا با رفع نقاط ضعف و آسیب‌شناسی از همین حالا خود را برای ارائه خدمات شایسته به زائران و گردشگران در نوروز 94 آماده کنیم.

رشیدیان به نقش مردم و نیروهای داوطلب در خدمت‌رسانی به زائران اشاره کرد و ادامه داد: ترکیب مردمی با دستگاه‌های اجرایی یکی از نکات مثبت و ارزشمند فعالیت‌های دهه آخر ماه صفر است و بر اساس آمارهای اعلام شده بیش از 20 هزار نیروی داوطلب مردمی در دهه آخر ماه صفر در حال خدمت‌رسانی به زائران بودند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید از همین حالا برای نوروز 94 آمادگی داشته باشیم برنامه‌ریزی برای نحوه خروج زائران و بازگشت آنان است.

وی گفت: در مورد اسکان زائران و گردشگران نیز باید برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد که اماکن اسکان و پذیرایی و خدمات‌رسانی به زائران در طول سال نیز قابل استفاده باشند.

رشیدیان عنوان کرد: ستاد اجرایی خدمات سفر باید برای نوروز 94 فعال‌تر باشد و از همین حالا برای پذیرش، اسکان، پذیرایی و خدمات‌رسانی به زائران و گردشگران برنامه‌ریزی کرد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت کمپ‌ها در مشهد ادامه داد: می‌توان از این ظرفیت برای اسکان موقت زائران و گردشگران استفاده کرد که البته در این ارتباط باید موارد ایمنی، مانند چگونگی نحوه استفاده از گاز در این کمپ‌ها مورد توجه و دقت قرار گیرد.

وی افزود: بسیاری از گردشگران و زائران با خودروهای شخصی به مشهد مقدس مشرف می‌شوند لذا برنامه‌ریزی برای تعبیه و ایجاد پارکینگ به ویژه در اطراف حرم مطهر ضرورت دارد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348728