توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده پلدختر:
اجرای طرح نظام سلامت ،امید را در دل بیماران نیازمند زنده کرد
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۳
عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت : اقدام دولت تدبیر و امید در اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، امید را در دل بیماران نیازمند زنده کرد.
به گزارش عرش نیوز؛دکتر 'علی کائیدی' عصر چهارشنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات دانشکده پرستاری و فوریت های پزشکی شهرستان پلدختر با حضور معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ،اظهار داشت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور بخش بزرگی از هزینه های تحمیل شده و غیر قابل تحمل بیماران و خانواده های آنان را کاهش داد و بارقه ای از امید را در دل بیماران نیازمند و مراجعه کنندگان به سیستم بهداشت و درمان کشور بوجود آورد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح معضلات و مشکلات متعدد بخش درمان را به مراتب کاهش داد ، افزود:با اجرای طرح تحول نظام سلامت از پدیده زیرمیزی که از جمله معضلات اساسی این بخش بود ، جلوگیری شد.

وی گفت: دستاوردهای مهم اجرای موفقیت آمیز طرح تحول نظام سلامت در کشور ،بالا رفتن شاخص های خدمات و کاهش هزینه ها توسط مردم است و مراجعات زیادی از سوی مردم در گذشته برای هزینه های درمانی به دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت می گرفت که امروز با اجرای طرح تحول نظام سلامت این مشکل حل شده وبخشی از بار هزینه های درمانی را از روی دوش مردم برداشته شده است.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی ارتقاء بیمارستان امام(ره) پلدختر به مرکز آموزشی را از مطالبات به حق دانشجویان دانشکده پرستاری و فوریت های پزشکی این شهرستان دانست و گفت:با توجه به اینکه شهرها و استان های همجوار این شهرستان فاقد این گونه واحدهای آموزشی در بیمارستان های خود هستند ، پلدختر می تواند با توجه به موقعیت خوبی که دارد، بستر مناسبی برای راه اندازی مرکز آموزشی در بیمارستان امام(ره) باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: استان لرستان درحوزه سلامت و درمان با نرم کشوری فاصله دارد و وزارت بهداشت باید به مناطق محروم مانند لرستان توجه ویژه ای داشته باشد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 358420