توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:
زیرساخت‌های فیزیکی ۳۵ سال آینده سمنان در حوزه بهداشت و درمان تأمین می‌شود‌
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی استان سمنان از افتتاح ۱۸ پروژه بهداشت و درمان این استان در دهه فجر خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، مهدی شادنوش در جمع خبرنگاران در سالن جلسات امام جواد(ع) دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان اظهار داشت: همه پروژه‌های دولت قبل در حوزه بهداشت و درمان استان سمنان در سال گذشته با حضور وزیر بهداشت افتتاح شده و استان سمنان از سال 1394 هیچ پروژه باقیمانده از دولت‌های سابق در این بخش ندارد.

 
وی با اشاره به اینکه از سال گذشته پروژه‌‌هایی که در دولت یازدهم کلنگ احداث آن بر زمین زده شده است تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد بیان کرد: امسال و برای دهه مبارک فجر 18 پروژه دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان استان سمنان آماده افتتاح شده است.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با اشاره به هزینه انجام شده برای افتتاح این تعداد پروژه اضافه کرد: بیش از 340 میلیارد ریال برای تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها هزینه شده است.

 
شادنوش با اشاره به برخی از مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح حوزه سلامت استان سمنان در دهه فجر امسال خاطرنشان کرد: کلینیک‌های ویژه شهرستان‌های سمنان، مهدی‌‌شهر و گرمسار، از جمله این پروژه‌هاست.

 
وی با اشاره به اینکه 400 تخت خوابگاهی نیز در حوزه دانشگاهی بهداشت و درمان به مناسبت دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری می‌رسد عنوان کرد: این خوابگاه‌ها به تفکیک 200 تخت خوابگاه دانشجوئی برای دانشجویان پسر و 200 تخت خوابگاهی دانشجویان دختر برای استفاده دانشجویان دانشکده پیراپزشکی شهرستان سرخه احداث شده است.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان از افتتاح پایگاه سلامت شهری و پایگاه‌های مراقبت سلامت در شهرک مسکن مهر در برخی شهرهای استان سمنان به عنوان دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال نام برد و اضافه کرد: با تکمیل این مجموعه‌ها، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان در زیرساخت‌‌های بهداشتی این استان به صورت تملکی هیچ مشکلی نداشته و سبکه بهداشت استان تکمیل خواهد شد.

 
شادنوش از مردم استان سمنان در دامغان، مرکز و غرب این استان خواست تا با مراجعه به پایگاه‌های بهداشتی و مراقبت سلامت هر شهرستان، پرونده الکترونیک سلامت خود را تکمیل کرده و به صورت رایگان از آزمایش‌های اولیه آن استفاده کنند.

 
وی از برنامه‌ریزی برای اجرای 72 پروژه حوزه بهداشتی و درمانی استان سمنان تا سال آینده خبر داد و با بیان اینکه کار احداث تعدادی از این پروژه‌ها آغاز شده است اضافه کرد: کلنگ اجرای 60 پروژه از این تعداد نیز همزمان با افتتاح پروژه‌های دهه فجر حوزه بهداشت و درمان استان سمنان بر زمین زده می‌شود که همه این پروژه‌ها در دهه فجر سال آینده افتتاح خواهند شد.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان اضافه کرد: با افتتاح این 72 پروژه، تا 35 سال آینده استان سمنان از نظر زیرساخت‌های فضای فیزیکی در بخش بهداشت و درمان هیچ کمبودی نخواهد داشت.

 
شادنوش اضافه کرد: البته در صورت جذب سرریز جمعیت استان‌های همجوار در استان سمنان، باید دوباره برای افزایش زیرساخت‌‌های فیزیکی حوزه بهداشت و درمان برنامه ریزی کرد؛ چراکه سمنان استان معین پایتخت در مواقع بحرانی نیز هست.

 
وی با بیان اینکه اغلب این 72 پروژه مربوط به بازسازی خانه‌های بهداشت روستائی استان سمنان با قدمت بیش از 25 سال است اضافه کرد: این پروژه‌ها با اعتبار بیش از 420 میلیارد ریال در محروم‌ترین نقاط استان سمنان بر اساس سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرائی خواهد شد.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان از کلنگ‌زنی ساختمان دانشکده‌های پرستاری و مامائی این دانشگاه در پردیس مجتمع آموزشی آن و نیز کتابخانه مرکزی و سایت رایانه‌ای این دانشگاه با اعتبار بیش از 650 میلیارد ریال به عنوان دیگر پروژه‌های آغاز شده در دهه فجر امسال نام برد.

 
شادنوش اضافه کرد: از 60 پروژه حوزه بهداشت و درمان که قرار است کلنگ احداث آن در دهه فجر امسال در استان سمنان بر زمین بخورد؛ 28 پروژه در شهرستان دامغان، 9 پروژه مربوط به گرمسار و هشت پروژه نیز سهم هر یک از شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و آرادان است./ تسنیم
کد مطلب: 391621
 
 


پربازدیدترین