توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار زنجان:
اجرای پروژه گازرسانی به روستا‌های استان زنجان تصویب شد
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۴
استاندار زنجان با اشاره به اینکه چهارچوب اجرای پروژه گازرسانی به روستا‌های استان تصویب شده است٬ گفت: سعی داریم با استفاده از اعتبارات بند ق تا ۲.۵ سال آینده به تمام روستاهای استان گازرسانی کنیم.
به گزارش عرش نیوز؛جمشید انصاری شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران به پروژه گازرسانی روستا‌های استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در آینده نزدیک شاهد افزایش قابل توجه پوشش گازرسانی به روستاهای استان می‌شویم که سعی داریم با استفاده از اعتبارات بند ق تا 2.5 سال آینده به تمام روستاهای استان گازرسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در زمستان کار‌های مطالعاتی و تهیه نقشه‌های اجرایی گازرسانی اکثر روستا‌های استان انجام می‌شود٬ بیان کرد: به احتمال زیاد در شهرستان طارم به دلیل وضعیت آب و هوا کار‌های عملیاتی در بخشی از روستا‌های این شهرستان انجام شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از ابتدای فصل بهار کار‌های عملیاتی این پروژه در اکثر روستا‌های استان زنجان انجام می‌شود٬ ابراز کرد: باید تلاش کنیم تا دو سال آینده 320 روستای فاقد گاز استان را گاز رسانی کنیم.

وی با اشاره به اینکه چهارچوب اجرای این پروژه به تصویب رسیده است٬ بیان کرد: پنج گروه سرمایه‌گذار برای اجرای این طرح شناسایی شده‌اند.

انصاری افزود: براساس برآورد‌های انجام شده 400 تا 500 میلیارد تومان اعتبار برای عملیاتی کردن این پروژه نیاز است.

استان در بحث درآمد‌های استانی در رتبه 14 قرار دارد

وی با اشاره به اینکه در لایحه ارائه شده به مجلس بخش برشی استانی بودجه آنچه که در درآمد‌های استانی پیش‌بینی شده 5 هزار و 604 میلیارد و 998 میلیون ریال بوده که نسبت به سال گذشته 32.43 درصد افزایش درآمد برای استان را نشان می‌دهد.

انصاری افزود: این افزایش درآمد برای مجموع استان‌های کشور 25.31 درصد پیش‌بینی شده یعنی پیش بینی افزایش درآمد برای استان زنجان 7 درصد بیشتر از متوسط کشوری است.

استاندار زنجان به رتبه استان زنجان در بحث درآمد‌های استانی اشاره کرد و افزود: استان زنجان در بحث درآمد‌های استانی در رتبه 14 قرار دارد یعنی به لحاظ جایگاه اقتصادی در جایگاه بالاتر از جایگاه چهاردهم هستیم.

وی با اشاره به اینکه در بودجه جاری استان آنچه به عنوان اعتبارات هزینه‌ای پیش‌بینی شده در لایحه بودجه یک هزار و 81 میلیارد و 679 میلیون ریال است٬ تصریح کرد: این میزان نسبت به اعتبارات هزینه‌ شده در سال گذشته 19.64 درصد افزایش یافته است.

انصاری اعتبارات تملک دارایی‌ استان را در بخش عنوان کرد و افزود: مجموع اعتبارات براساس چهار بخش اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی٬ طرح‌های تملک دارایی‌های ملی٬ اعتبارات استانی ویژه و اعتبارات ماده 180 قانون برنامه اعتبارات توازن منطقه‌ای سرمایه‌ای استان است.

وی به ایجاد قطب برق و آی‌تی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه از طرف رئیس جمهور نیز این موضوع ابلاغ شد در این راستا مسئولیت برنامه‌ریزی برای تحقق این امر به وزیر ارتباطات و فناوری واگذار شده و یک شورای راهبردی هم تشکیل شده است.

استاندار زنجان افزود: نقشه راهبردی برای کاربردی شدن آن در استان در دست اجرا است و بعد از تهیه شدن این نقشه به شورای راهبری ارائه می‌شود.

وی به بحث عقب نشینی پادگان ارتش استان اشاره کرد و افزود: توافقات اولیه در این مورد انجام شده و عملیات اجرایی مسیرگشایی خیابان غربی در دست اجرا بوده و با این توافق نامه دیوارکشی از داخل پادگان با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

انتقال زندان مرکزی زنجان

انصاری با اشاره به انتقال زندان زنجان اظهار داشت: محل انتقال آن نهایی شده و سازو کار هم برای تامین منابع آن از محل تغییر کاربری و واگذاری خود اراضی زندان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم تا تابستان سال 94 بتوانیم اردوگاه محکومین مواد مخدر را منتقل کنیم٬ افزود: با آزاد سازی آن بخش و واگذاری آن به سرمایه گذار عملیات ساخت زندان هم آغاز شود و بتوانیم ندامتگاه را در مدت دو سال جابه‌جا کنیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 344029