توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دولت بسترهای اشتغال آفرینی مرزهای آذربایجان‌غربی را احیا کند
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۴
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مرزهای آذربایجان‌غربی زمینه اشتغال‌زایی فراوانی دارند در حالی که از ظرفیت آنها غفلت شده بنابراین دولت بسترهای اشتغال آفرینی آن مرزها را احیا کند.

به گزارش عرش نیوز؛عابد فتاحی با اشاره به اینکه هم‌اکنون مسئله اشتغال در استان و کشور به عنوان معضلی قلمداد می‌شود اظهار داشت: متاسفانه این استان، تعداد بیکاران بسیاری دارد و با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی استانی کشاورزی است نزدیک به 20 تا 25 درصد افراد جویای کار جزو جوانان تحصیل کرده هستند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های نهفته‌ای در استان برای اشتغال‌زایی وجود دارد گفت: آذربایجان‌غربی به عنوان استانی برخوردار تلقی می‌شود و با توجه به مرزی بودن استان، باید از مرز رازی، سرو و بازرگان که از ظرفیت بسیاری برای اشتغال‌زایی دارند در رفع بیکاری بهره ببریم.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی دومین استان پرآب کشور است باید با انجام کشاورزی نوین نیز برای ایجاد اشتغال‌زایی بهره برد و از سوی دیگر با توجه به اینکه این استان از ظرفیت دامداری بسیاری نیز برخوردار است، تولید محصولات لبنی نیز می‌تواند اشتغال بسیاری را در بین بیکاران ایجاد کند.

فتاحی با تاکید بر اینکه وجود آب‌های معدنی در آذربایجان‌غربی می‌تواند به احداث کارخانه‌های تولید آب معدنی و فراهم کردن زمینه اشتغال کمک شایان توجهی کند افزود: در این باره تنها سرمایه‌گذاری در این مسئله لازم است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید دیپلماسی اشتغال میان کشورمان و کشورهای همسایه مثل ترکیه و عراق داشته باشیم بیان کرد: برای مثال هم اینک کشور ترکیه بزرگترین پروژه شمال غرب ایران را در ارومیه انجام می‌دهد بنابراین باید با بهره‌گیری از ظرفیت کشورهای همسایه و جذب سرمایه‌گزار، حرکت به سمت اشتغال در ایران و استان را شتاب بخشیم.

فتاحی با ابراز تاسف از اینکه هر سه شهرک ارومیه با توان و ظرفیت ناچیز در ارومیه مشغول فعالیت هستند، گفت: اگر این شهرک‌ها بتوانند با ظرفیت بیش از 70 تا 80 درصد فعالیت کنند، دیگر جویای کاری در ارومیه نخواهیم داشت در حالی که هم‌اکنون با 40 درصد توان فعال هستند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین استان آذربایجان‌غربی از ظرفیت اشتغال و سرمایه‌گذاری بسیاری برخوردار بوده و باید از ظرفیت مرزی مثل سرو و تمرچین که بدون استفاده باقی مانده است در زمینه اشتغال‌زایی و رفع بیکاری بهره برد.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 352372