توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امیر شیمیایی داعش در عراق محکوم به اعدام شد
دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
دادگاهی در عراق طراح سلاح‌های شیمیایی گروه تروریستی داعش را به تولید گاز‌های سمی و ساخت موشک محکوم و حکم اعدام او را صادر کرد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الحیات، دادگاه عراق حکم اعدام طراح سلاح‌های شیمیایی گروه تروریستی داعش را صادر کرد.

الحیات نوشت: دادگاه عراق دیروز «زیاد طارق» را که به «امیر شیمیایی» داعش معروف است به تولید گاز‌های سمی و ساخت موشک محکوم و حکم اعدام او را صادر کرد. او به آزمایش تولید گاز خردل اعتراف کرده است.

عبد الستار بیرقدار، سخنگوی شورای عالی قضایی عراق، دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد «دادگاه کیفری بر اساس قانون مبارزه با تروریسم حکم اعدام طراحی را که به این تشکیلات در ساخت سلاح شیمیایی کمک کرده، صادر کرد».

دستگاه قضایی عراق چند هفته قبل مصاحبه‌ای با زیاد طارق را منتشر و با اعلام نتایج بررسی اتهامات او تصریح کرد: شمار زیادی از بازداشت‌شدگان از کارگاهی در خانه زیاد سخن گفته اند که مواد سمی و گاز کلر در آن نگهداری و برای ساخت مواد منفجره از آن استفاده می‌شده است.

دستگاه قضایی عراق تاکید کرد فرد محکوم شده موشکی با برد ۲۰ کیلومتر ساخته است.
او در این‌باره گفت: پس از آنکه دریافتیم اسلحه کلاشینکوف فایده‌ای ندارد و باید به سلاح‌های کشنده‌تر و قوی‌تر رو بیاوریم به این فکر افتادیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392378