توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر صنعت: کارخانه فولاد در گلستان راه اندازی می شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳
معاون برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با مصوبه هیات دولت در سفر به گلستان، احداث کارخانه فولاد در این منطقه با سرمایه گذاری بخش خصوصی پیگیری می شود.
به گزارش عرش نیوز؛«حسین ایوبی مهریزی» روز چهارشنبه در دومین روز از سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان گلستان اظهار کرد: با راه اندازی کارخانه فولاد در منطقه مرزی این استان و در حاشیه راه آهن اینچه برون - ترکمنستان، سالانه پنج میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور افزوده می شود.

وی اضافه کرد: سنگ آهن مورد نیاز برای این واحد صنعتی که حداکثر تا پایان سال 94 عملیاتی می شود، از قزاقستان تامین خواهد شد.

معاون برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این وزارتخانه به دنبال ایجاد زنجیره ای از صنایع پایین دستی فولاد در استان گلستان است و اولویت اجرای این طرح ها نیز با بخش خصوصی است.

ایوبی افزود: سیاست دولت یازدهم ایجاد بستر برای سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده به گونه ای که طرح هایی باید ایجاد شود که ضمن کیفیت بالای تولیدی ، قابلیت رقابتی نیز داشته باشد.* اختصاص 45 میلیون دلار برای طرح های نیمه تمام صنعتی

معاون برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: هیات دولت برای رونق صنعت در استان گلستان 45 میلیون دلار اعتبار ارزی را با پیشنهاد این وزارتخانه در نشست استانی خود مصوب می کند.

ایوبی افزود: همچنین یکهزار و 650 میلیارد ریال اعتبار ریالی نیز برای تامین سرمایه در گردش صنایع استان گلستان در جلسه هیات دولت تصویب خواهد شد.

به گفته وی، در صورت تصویب دولت، در مجموع یکهزار و 700 میلیارد ریال اعتبار برای اتمام 177 طرح تولیدی صنعتی و اشتغالزا در استان گلستان اختصاص می یابد تا از طریق بخش خصوصی برای رونق اقتصاد منطقه بکار گرفته شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایجاد واحد صنعتی یُد، پوشاک و البسه و زنجیره های صنعتی پایین دستی را از دیگر برنامه های دولت یازدهم برای توسعه استان گلستان اعلام کرد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 337874