توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام با مقامات عالی رتبه استان واسط عراق دیدار کرد
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۰
استاندار ایلام و ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور با مقامات عالی رتبه استان واسط عراق در راستای افزایش روابط ایلام و عراق دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش عرش نیوز؛محمد رضا مروارید اظهار کرد: با معاون استاندار واسط عراق، نائب رئیس و اعضای شورای استان واسط عراق به همراه رئیس سازمان نظام مهندسی این استان و ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور دیدار کردیم.

وی افزود: محور این مذاکرات در زمینه بحث صادرات و افزایش حجم آن از طریق مرز مهران به کشور عراق و همچنین صادرات فنی و مهندسی به استان واسط عراق و اجرای پروژه های عمرانی این استان توسط پیمانکاران ایرانی و به ویژه ایلامی و بحث منطقه ویژه ی اقتصادی مهران بوده است.

استاندار ایلام تصریح کرد: این مذاکرات با توافقات طرفین و تلاش برای افزایش حضور پیمانکاران ایرانی در استان واسط عراق همراه بود.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: مقامات استان واسط عراق برای حضور پیمانکاران و شرکت های فنی ایرانی در این استان ابراز علاقه و تمایل داشتند و از اجرای پروژه های عمرانی استان واسط توسط پیمانکاران ایرانی استقبال نمودند.

مروارید اظهار کرد: در این دیدار همچنین در زمینه منطقه ویژه اقتصادی و منطقه آزاد تجاری – صنعتی مهران و ایجاد چنین منطقه ای در استان واسط عراق و الحاق این دو منطقه به یکدیگر نیز بحث و گفتگو شد.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 309479