توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یکسان‌سازی مزارع کشاورزی خراسان جنوبی از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری می‌کند
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۳
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از همسطح‌سازی مزارع کشاورزی به منظور جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب خبر داد و گفت: با این اقدام از مصرف بی رویه آب جلوگیری می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی اظهار داشت: این استان دارای ظرفیت و توانمندی بالایی است که به خیلی از این ظرفیت‌ها به ویژه در بحث کشاورزی توجه نشده است.

وی با اشاره به تاکیدات امام راحل(ره) در بحث کشاورزی افزود: در بحث کشاورزی در کشور ما آنطور که باید و شاید توجه نشده است و ما در استان با کم‌آبی مواجه هستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با مصرف بی‌رویه آب، در آینده هم با مشکل بحران آب مواجه می‌شویم.

حجت‌الاسلام عبادی گفت: اما وضعیت ما از بعضی از استان‌ها در عین حال بهتر است و خیلی از استان‌ها وضعیتشان بحرانی‌تر از استان ما است.

وی تصریح کرد: باید از آبی که در دست کشاورزان است درست استفاده کرد که در این راستا یکسان‌سازی مزارع یکی از راه‌های جلوگیری از هدررفت آب است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آبیاری غرقابی افزود:  آبیاری غرقابی در استان ما با این وضعیت کم آبی بی انصافی است.

حجت‌‌الاسلام عبادی افزود: در بحث کشاورزی درست است که ما با کم‌آبی مواجه هستیم ولی اگر از همین آب موجود درست استفاده کنیم تولید کشاورزی خیلی بهتر می‌‌شود.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات به کشاورزان اظهار داشت: 230 میلیارد تومان تسهیلات  در سال گذشته به استان اختصاص یافت که به صورت وام در اختیار کشاورزان قرار گفت که کمک بزرگی در بحث کشاورزی به کشاورزان است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری کشاورزان افزود: از کشاورزان خراسان جنوبی درخواست داریم تا با اداره جهاد کشاورزی در مورد همسطح‌سازی مزارع کشاورزی همکاری داشته باشند و تعامل کشاورزان با اداره کشاورزی سبب بهره‌وری بیشتر کشاورزی در استان می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 339575