توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سند آب استان کرمان در حال تدوین است
يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰
استاندار کرمان با بیان اینکه سند آب استان در حال تدوین است،گفت: طرح پلیس آب به شکل پلکانی در استان کرمان اجرا می‌شود و سیاست اجرای آن در هر منطقه متفاوت است.
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رزم‌حسینی شامگاه شنبه در نشست شورای حفاظت آب استان با بیان اینکه کلیات طرح پلیس آب استان در وزارت نیرو تصویب شده است، اظهار کرد: طرح پلیس آب به شکل پلکانی در استان کرمان اجرا می‌شود و سیاست اجرای آن در هر منطقه متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه طرح انتقال آب به استان کرمان زمان‌بر و هزینه‌بر است، افزود: البته در کنار این مسئله طرح صرفه‌جویی در مصرف آب به ویژه در صنعت کشاورزی استان پیگیری می‌شود تا از این طریق بخشی از منابع آب زیرزمینی حفاظت شود.

استاندار کرمان از تشکیل شورای حفاظت آب در تمامی شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: البته تغییر الگوهای کشت نیز در دستور کار است که انتظار می‌رود صاحب نظران در این باره اعلام نظر کنند.

رزم‌حسینی با بیان اینکه سند آب استان در حال تدوین است، افزود: اتمام این کار نیازمند همدلی و وفاق است و از نظرات کارشناسی در این باره استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته تبلیغات شورای آب استان کرمان، تصریح کرد: بر اساس  طرح صدا و سیمای مرکز کرمان برای انجام تبلیغات طرح پلیس آب، یک چهارم هزینه‌ها از سوی شورای آب و سایر هزینه‌ها توسط صدا و سیما تامین می‌شود.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید فرهنگ درست مصرف کردن آب در بین مردم و بخش خصوصی نهادینه شود، اظهار کرد: در طرح پلیس آب، ائمه جمعه و جماعت، کشاورزان، صاحب نظران و کارشناسان همکاری دارند.

رزم‌حسینی خواهان ورود مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی استان در این طرح شد و افزود: این مراکز نباید خود را جدا ببینند و در این برهه باید نظرات خود را بیان کنند.

وی با بیان اینکه اعطای تسهیلات سیستم‌های آبیاری نوین بر اساس زیرساخت‌هایی از قبیل لوله‌گذاری و نصب کنتور آب در مزارع به کشاورزان اعطا می‌شود، خاطرنشان کرد: همه این کارها در راستای نجات استان از بحران آب موجود است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 319478