توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر تالار هنر اصفهان
چند فیلم‌ برتر مستند ایران در اصفهان اکران می‌شود‌
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۶
مدیر تالار هنر اصفهان گفت: برترین فیلم‌های مستند ایران سینما حقیقت از امروز تا شنبه ۱۳ دی‌ به مدت ۴ روز در اصفهان اکران می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛میثم بکتاشیان با اشاره به اکران برترین فیلم‌های مستند ایران در اصفهان اظهار داشت: جشنواره "سینما حقیقت" بخشی به نام نکوداشت سینمای مستند اصفهان داشت که از20 فیلمساز برگزیده مستند اصفهان تقدیر کرد و از 3 پیشکسوت فیلمساز مستند اصفهان برنامه بزرگداشت برگزار کردند که هنرمندان زاون قوکاسیان، رضا مهیمن و محمود کیانی فلاورجانی بودند.

وی افزود: برهمین اساس که پیشکسوتان و 20 فیلمساز اصفهان مهمان آنها بودند، اصفهان نیز میزبان فیلمسازان تهران بود و بر اساس توافقی که صورت گرفت، قرار است آثار برگزیده هشتمین جشنواره فیلم مستند ایران، سینما حقیقت در اصفهان اکران شود.

مدیر تالار هنر اصفهان بیان کرد: در هشتمین جشنواره فیلم مستند ایران، سینما حقیقت حدود 850 اثر ارسال شده بود که حدود 270 اثر به بخش مسابقه راه یافت و از این تعداد 27 اثر برگزیده شد، این آثار از امروز تا 13 دی ماه در تالار هنر اکران می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:  این آثار در 3 سانس از ساعت 14 الی 21 به صورت رایگان برای علاقه‌مندان اکران می‌شود.

بکتاشیان گفت: پس از اکران فیلم‌ها در تالار هنر ، فیلمسازان فیلم‌های منتخب به اصفهان آمده و جلسات نقد و بررسی آنها صورت می‌گیرد، البته برخی از آنها به سینما هنر و تجربه ورود پیدا کرده و در این سینما اکران می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349673