توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
توسعه کشور یک «تکلیف ملی» است
لاریجانی: دشمن بداند با کاهش قیمت نفت ایران دچار مشکل نمی‌شود
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۰
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه کشور یک «تکلیف ملی» است که همه برای رسیدن به آن باید تلاش کنند، گفت: دشمن این موضوع را بداند که با کاهش قیمت نفت کشور ما دچار مشکل نمی‌شود.
به گزارش عرش نیوز: علی لاریجانی عصر امروز در مراسم افتتاح و بهره برداری از فاز اول پروژه پل جمهوری اسلامی که در سالن همایش‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در قم برگزار شد با اشاره به انجام فعالیت‌های عمرانی اظهار داشت: کار‌ها عمرانی باید می‌تواند ایجا انگیزه برای فعالیت‌های بیشتر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در سفر به شهر قم افزود: رهبر معظم انقلاب این شهر را دارای جایگاه والا همراه با حیثیت بین المللی توصیف کردند که باید عمران و آبادی آن شهر نیز به‌‌ همان میزان باشد.

لاریجانی با اشاره به گذشته قم تصریح کرد: قم در گذشته دارای عقب مانگی‌هایی بود که به همت مسئولان آن رفع شده و پروژه‌ها با حمایت رهبر معظم انقلاب تحقق داشته و هرگاه در قم پروژه‌ای با مشکل مواجه شده است با نگاه ایشان به قم آن مسئله شده است.

وی با اشاره به اهمیت آبادانی قم تاکید کرد: همه مسئولان باید همت خود را در راستای پیشرفت و آبادانی قم به کار بگیرند و در‌ این راه مسئولان با نگاه بلند و شجاع خود باید تلاش ویژه داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی به عنوان مانع اجرای پروژه‌های کلان گفت: در زمینه بودجه ما در داخل با مشکلات داخلی مواجه هستیم و در خارج نیز هجمه‌های زیادی علیه ایران است. کاهش قیمت نفت نیز در این راه موثر است اما باید با تکیه به توانمندی‌های داخلی مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به راه‌های پیشرفت کشور بدون وابستگی به نفت بیان کرد: برای پیشرفت و توسعه کشور می‌توان از فروش اوراق مشارکت و همچنین صندوق توسعه ملی استفاده کرد و کشور را به سوی توسعه پیش برد.

لاریجانی با اشاره به تلاش‌های دشمنان جهت کاهش قیمت نفت گفت: دشمن این موضوع را بداند که با کاهش قیمت نفت کشور ما دچار مشکل نمی‌شود چون ملت ما این توانایی را دارد که از راه‌های دیگر جهت پیشبرد کشور و رفع مشکلات اقتصادی استفاده کند؛ این روحیه‌‌ همان اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند.

وی عنوان کرد: باید همت و تلاش کرد تا از شرایط فعلی تحریم عبور کنیم و راه کشور در مسیر توسعه تداوم داشته باشد، توسعه کشور یک «تکلیف ملی» است که همه برای رسیدن به آن باید تلاش کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بانک‌ها جهت کمک به پیشرفت و آبادانی کشور تصریح کرد: بانک‌ها امکان سرمایه گذاری خوبی را دارند که می‌توان از آن‌ها جهت تعالی کشور به خوبی استفاده کرد.

وی اظهار داشت: با صحبت‌هایی که با رئیس یکی از بانک‌های کشور صورت گرفت قرار شد تا با مشارکت‌های این بانک بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی در منطقه پردیسان قم ساخته شود و مشکل کمبود بیمارستان در استان قم رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته جهت احداث پل جمهوری خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه پل جمهوری یک اقدام بسیار مهمی است چون بخش محروم شهر را به هسته مرکزی آن متصل می‌کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 355577