توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی در چارچوب قانون به بازنشستگان
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۱
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر حفظ شأن و منزلت سالمندان در جامعه، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در چارجوب قانون به بازنشتگان خدمات ارائه داده و منزلت آنها را در اولویت قرار دهند.
به گزارش عرش نیوز؛وجه‌الله خدمتگزار صبح امروز در شورای ساماندهی سالمندان خراسان جنوبی اظهار کرد: مشکلاتی که در جلسه قبلی این شورا از سوی سالمندان مطرح شد باید در چارچوب قانون پیگیری و نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه در برخی از ادارات با بازنشستگان برخورد مناسبی نمی‌شود، افزود: باید همان‌طور که در زمان داشتن مسئولیت به افراد احترام گذاشته می‌شود بعد از بازنشستگی نیز این تکریم و احترام وجود داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: باید دستگاه‌های اجرایی در جلسات خود از بازنشستگان نیز دعوت کنند و اگر دستگاه‌های دولتی در اجرای خدمات به شهروندان و بازنشستگان بی‌مهری و کوتاهی کنند با آنان برخورد می‌شود.

خدمتگذار توجه به بازنشستگان را از تکالیف ویژه مسئولان دانست و با اشاره به اشتغال فرزندان بازنشسته و سالمند، بیان کرد: در دولت هیچ تفاوتی بین فرزندان شاغل، بازنشته وغیر شاغل وجود ندارد زیرا از طریق آزمون در میدان رقابت افراد واجد شرایط منتخب می‌شوند.

وی افزود: امید است فضایی ایجاد شود تا زمینه اشتغال فرزندان بازنشسته و سالمند نیز در دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: افراد تحصیل‌کرده برای اشتغال نباید حتما به دنبال مدیریت اداری باشند و می‌توانند در نقش کارآفرین در بازار کار نیز خدمت کنند.

خدمتگذار یادآور شد: بیمه تکمیلی بازنشستگان نیز باید پیگیری شود و در صورت امکان این قشر می‌توانند از خدمات جامعه‌تر به ویژ خدمات سرپایی بهره‌مند شوند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 325174