توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خانه های بهداشت همدان نوسازی و تجهیز شود
يکشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر لزوم نوسازی خانه های بهداشت همدان گفت: در بودجه سال ۹۳ مبلغی برای نوسازی خانه های بهداشت اختصاص نیافته است که امیدواریم در بودجه سال ۹۴ نسبت به این موضوع مهم و اساسی توجه شود.
به گزارش عرش نیوز:
احمد آریایی نژاد با اشاره به روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان همدان اظهار کرد: اجرای این طرح اثرگذار دارای مواهب بسیاری در کشور بوده که فرآیند اجرای آن در سطح استان نیز نسبتاً روند خوبی دارد.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح تحول نظام سلامت پیشگیری بر درمان ارجح است، گفت: با این اوصاف باید نسبت به این موضوع توجه شده و مقوله پیشگیری و آموزش‎های لازم در این زمینه مد نظر باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: توجه به اصل پیشگیری مقدم بر درمان، نه تنها ضریب سلامت جامعه را افزایش می‎دهد که در کاهش هزینه های درمان نیز مثمر ثمر است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مقوله پیشگیری مقدم بر درمان در سطح جامعه به ویژه در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدواریم نیمه دوم سال شاهد تحول در بخش پیشگیری باشیم.

آریایی‌نژاد در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر وضعیت خانه‌های بهداشت استان گفت: بیش از ۸۰ درصد خانه‎های بهداشت استان فرسوده هستند که باید فکری به حال نوسازی آنها شود.

وی تصریح کرد: در بودجه سال ۹۳ مبلغی برای نوسازی خانه های بهداشت اختصاص نیافته است که امیدواریم در بودجه سال ۹۴ نسبت به این موضوع مهم و اساسی توجه شایانی شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مرکز بهداشت شهرستان ملایر شبیه به یک بیغوله است تا مکانی برای رصد سلامت مردم، گفت: باید به فضاهای فرسوده بهداشت و درمان بیشتر رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه ساختمان‎های لوکس و ویژه‌ که ایجاد درآمد می‎کنند مربوط به ادارات خاصی هستند، افزود: مراکز بهداشت استان باید دارای ظاهری زیبا و برخوردار از امکانات مطلوب باشند زیرا با موضوع سلامت مردم سروکار دارند.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 306076
 
 


پربازدیدترین