توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ضرورت آموزش مقابله با زلزله در مدارس
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۶
رئیس جمعیت هلال احمر شفت گفت: آموزش چگونگی مقابله با زلزله برای دانش‌آموزان مدارس ضرورت است.
به گزارش عرش نیوز، مجید غفاری ظهر امروز در مانور زلزله مدرسه شهید مطهری در شفت  به مناسبت ۸ آذر روز ایمنی در برابر زلزله، اظهار کرد: مانور زلزله یک زنگ تفریح متفاوت و پر از هیاهو است که سال‌هاست به عنوان یک پای ثابت برنامه‌های مدارس مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این مانور با نحوه ایمنی در برابر زلزله در مدارس آشنا شدند، افزود: در این مانور فرضی در نقاط امن و ناامن، نحوه پناه‌گیری و خروج اضطراری را با حضور امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان شفت تمرین کردند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر شفت، دانش‌آموزان در این برنامه با پناه‌گیری در هنگام وقوع زلزله، آمادگی لازم برای واکنش‌های سریع و امدادرسانی در حین وقوع زلزله به منظور کاهش خسارت و آسیب‌های ناشی از آن آشنا شدند.

وی تصریح کرد: در این مانورها به دانش‌آموزان آموزش لازم مراقبت از خود در برابر زلزله داده شده و نکات ایمنی را در چنین فضایی فرا گرفتند.

غفاری با بیان اینکه کشور ما روی گسل زلزله قرار دارد، افزود: گفته می‌شود در ۱۰۰ سال اخیر بیش از ۱۳۵ هزار نفر بر اثر زلزله جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: مهم است که دانش‌آموز بداند در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله چه عکس‌العمل مناسبی باید نشان دهد و در چنین وضعیت بحرانی‌ چگونه اقدام کند که امنیت خودش تامین شود و امنیت دیگران را به خطر نیندازد.

رئیس جمعیت هلال احمر شفت با بیان اینکه امسال مانور زلزله در مدارس به مناسبت هشتم آذر «روز ایمنی در برابر زلزله در مدارس» برگزار شده است، خاطرنشان کرد: مانور زلزله امسال با شعار «آیا مدرسه من در برابر زلزله ایمن است» برگزار شد.
منبع: فارس
کد مطلب: 336073