توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر ورزش در کرج:
"جوان‌باوری" و "جوان‌یاری" سرلوحه فعالیت استان‌ها باشد
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش گفت: جوان‌باوری و جوان‌یاری باید سرلوحه فعالیت استان‌ها باشد و از ظرفیت این قشر نیز در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز،محمود گلزاری در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز ضمن تشریح وظایف ملی ستاد اظهار داشت: ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان فعال است و مصوبات آن نیز در وزارت متبوع مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی افزود: متناظر با این ستاد در سطح ملی، ستاد استانی نیز به ریاست استانداران در رسیدگی به امور جوانان تشکیل می‌شود.

گلزاری ادامه داد: در این ستاد باید برنامه‌های حوزه جوانان تنظیم و با برنامه‌ریزی و به صورت چند پیشنهاد به شورای عالی جوانان ارائه شود. این پیشنهادات در شورای عالی جوانان که رئیس آن رئیس جمهور است، مطالعه می‌شود و در صورت صلاحدید به تصویب رسیده و برای اجرا به ستاد ملی ساماندهی امور جوانان ابلاغ می‌شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: با توجه به آنکه مصوبات ستاد ملی جوانان مصوبه رئیس جمهور است، دستگاه‌ها از طریق ستاد ملی ساماندهی امور جوانان مکلف به اجرای آنها می‌شوند. در واقع در ستاد ملی جوانان مصوبات شورای عالی تقسیم کار می‌شود و این روند در استانها نیز ضرورت اجرایی شدن دارد.

دکتر گلزاری در محور دیگری از سخنان خود به موضوع مشاوران جوان و نحوه استفاده از ظرفیت این قشر نیز اشاره کرد و گفت: مشاوران باید افرادی با توانایی بالا و تجربه‌های فراوان باشند و در طول سالیان متمادی در جریان فعالیت‌های اجتماعی در این حوزه رشد کرده باشند تا بتوان از مشاوره‌های آنان بهره‌مند شد.

وی افزود: بنابراین « دستیاران جوان» بهترین عنوانی است که می‌توان بر روی این قشر نهاد و در کنار مدیران باتجربه از پیشنهادات و ایده‌های نسل جوان برای پیشبرد امور بهره‌مند شد.

گلزاری ادامه داد: جوان‌باوری و جوان‌یاری باید سرلوحه و شعار این ستاد در استان‌ها باشد و از ظرفیت این قشر نیز در حوزه‌های مختلف بهره‌مند شد.

گلزاری در بخش دیگری اشتغال و ازدواج را مهمترین اولویت‌های این مرکز برشمرد و تصریح کرد:ساماندهی اشتغال جوانان، اختصاص مراکز مشاوره قبل و بعد از ازدواج ، فعال ساختن سازمان‌های مردم نهاد جوانان، رسیدگی به اوقات فراغت جوانان، مراکز پیشگیری از اعتیاد و غیره در اولویت کاری این ستاد قرار دارد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 336974