توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد
صادرات نهال زیتون طارم به عراق
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۹
معاون برنامه‌ریزی جهادکشاورزی استان زنجان از صادرات نهال زیتون طارم به کشور عراق خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، جواد تاراسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: گروه عراقی در سفر خود به استان زنجان تمایل به سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف کشاورزی استان زنجان دارند.

وی افزود: این گروه از سرمایه‌گذاری در بخش‌های زراعت، باغبانی،شیلات و امور دام استان زنجان استقبال می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی جهادکشاورزی استان زنجان عنوان کرد: در زمینه سرمایه‌گذاری گروه عراقی در استان زنجان پیشنهاداتی از سوی مسئولان استانی و این گروه مطرح شد که در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری از سوی آنها، در آینده در زمینه تصمیمات اجرایی به توافق خواهیم رسید.

این مسئول بیان کرد: گروه عراقی متشکل از مدیران شهر مقدس کربلا در سفر خود به استان زنجان از ایجاد کمربند سبز در مسیر کربلا به نجف به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار سخن گفتند.

تاراسی خاطرنشان کرد: مسئولان عراقی در بررسی‌های خود زنجان را در تولید محصولی همچون زیتون موفق دیده و یکی از دلایل اصلی سفر این گروه به استان زنجان نیز بازدید از نهالستان‌های زیتون طارم بوده است.

وی بیان داشت: گروه عراقی در سفر خود به زنجان خواستار خرید نهال زیتون از این استان به منظور تامین نهال مورد نیاز برای ایجاد کمربند سبز در مسیر کربلا به نجف از بودند.

معاون برنامه‌ریزی جهادکشاورزی استان زنجان گفت: بر اساس صحبت‌های رد و بدل شده مابین مسئولان استانی و مسئولان کشور عراق در سفر گروه عراقی به استان زنجان، با صادرات نهال زیتون به عراق موافقت شد.

این مسئول اضافه کرد: در راستای صادرات نهال زیتون به کشور عراق مقرر شد تا با معرفی تولید کنندگان زیتون در استان زنجان زمینه این صادرات فراهم شود.

تاراسی در پایان با اشاره به تولید جوجه مقاوم به سرما و گرما در استان زنجان عنوان کرد: همچنین مقرر شد تا زمینه صادرات این نوع جوجه به کشور عراق نیز فراهم شود.
کد مطلب: 308876