توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حاشیه‌هایی از سفر روحانی به چهارمحال و بختیاری
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۲
استان چهارمحال و بختیاری به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص جغرافیایی و توپوگرافی ، آب و هوایی متنوع و اقلیم‌های متفاوتی نسبت به دیگر استان های کشور دارد و این وجه تمایز او را به بلند ترین نقطه کشور یعنی بام همیشه سربلند ایران تبدیل کرده است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا،حال این استان مقصد ششمین سفر ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی شده است همان شخصیتی که اولین سفر انتخاباتی خودش در سال 92 را از چهارمحال و بختیاری آغاز کرد و در دیدار با مردم در 29 فروردین 92 گفت: سفرهای انتخاباتی را از چهارمحال و بختیاری شروع کردم چون می‌خواهم صدایم از بام ایران به گوش هموطنان عزیز برسد. این استان منشاء حیات است و آب را برای استان‌های متعدد و بخش وسیعی از کشور تامین می‌کند.

 
اکنون دکتر روحانی در این سفر نه برای تبلیغات و تفریح بلکه به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران در چهارمحال و بختیاری حاضر شده تا به وعده هایی که در سفرهای تبلیعاتی اش داشته جامه عمل بپوشاند و امروز خطاب به مردم گفت: بنده قول هایی را در سفر انتخاباتی خودم به استان مطرح کردم محکم بر پای محکم ایستاده ام و برای تحقق کامل آنها تلاش خواهم کرد.

 
چه خوب مردم استان چهارمحال و بختیاری مهمان نوازی و منهربانی خود را به رئیس جمهورشان ابراز کردند لر و ترک فارس و همه و همه با هر زبان و گویش ، نوع پوشش و لباس عشق و ارادت خود را به دکتر روحانی ابراز می کردند البته درخواست ها و مشکلاتی را فراموش نکره بودند.

 
اگر چه دولت تدبیر جدیدی را برای ارتباط گیری آسان مردم با دولت اتخاذ کرده بود و سامانه سامد با خط تلفن رایگان 111 را راه اندازی کرده بود اما باز همچنان سیل عظیمی از نامه به سمت ریاست جمهوری روانه می شود تا حدی که در پایان مراسم 3 یا 4 گونی نامه جمع آوری شده بود.

 
حال از هر چه بگذریم مطالبه و درخواست اصلی مردم در دیدار مردم با ریاست جمهوری شیرین تر و جذاب تر است آب آب آب این قصه که همچنان باروی کار بودن تونل های بهشت آبادو گلاب سر دراز دارد و مردم جز توقف آن ها به هیچ راضی نمی شوند.

 
شعار تونل باید خراب شه آنقدر فضای استادیوم را پر کرد که رشته کلام را از زبان نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار و حتی دکتر روحانی گرفت که رئیس جمهور در جواب شعار همراهی و همزاد پنداری خوبی نشان داد.

 
روحانی در ابتدای سخنش با معضلات فراوانی دنیای اسلام را اشاره کرد ، سپس به مسئله سیاست خرجه اشاره کرد که در میان بحث های داغ مذاکرات و باج ندادن به ابر قدرت ها دوباره شعار تونل باید خراب بشه سرداده شدکه روحانی گفت: چشم به مسئله تونل هم در قسمت مسائل داخلی که عرض خواهم کرد رسیدگی می شود و این سخن او تا حدودی مردم را ساکت کرد.

 
روحانی به مسائل اقتصادی کشور نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ثبات در کشور حاکم شده ، حرص و جوش ها برای خرید طلا و سکه و ارز در جامعه کم شده است.

 
او اخبارهای خوبی برای توسعه و پیشرفت استان داشت او گفت: هم‌اکنون ده‌ها طرح در استان چهارمحال و بختیاری برای سرمایه‌گذاری در حال بررسی است و شما شاهد چهارمحال و بختیاری و شهرکردی جدید و توسعه‌یافته خواهید بود.

 
دیگر صبر تمام شد و همه مشتاق شنیدن سخنان رئیس جمهور در ارتباط با مسئله آب بودند که رئیس جمهور بالخره وارد بحث اصلی و مورد علاقه مردم شد آخر شعارهای پی در پی تونل باید هراب شه معنایش این بود که حرف های سیاسی را کنار بگذار دغدغه ما آب است.

 
او مردم را به سفر اولش به خوزستان ارجاع داد و گفت: همان گونه که در خوزستان هم گفتم هیچ کس حق ندارد از سرشاخه های کارون برای مصارف غیر شرب استفاده کند ، تامین آب شرب تمام مناطق کشور الویت اصلی در مسئله آب است.

 
روحانی این نکته را یادآور شد که استفاده غیر از شرب از آب دیگر حساب و کتاب دارد ، حفظ حقوق مردم و حق آبه کشاوزران استان چهارمحال و بختیاری را یک امر بسیار جدی و غیر قابل چشم پوشی و ضروری دانست.

 
وی تاکید کرد: دولت بر مبنای قانون ، عدالت یا به تعبیر خودش مساوات حق آبه همه کشاورزان استان را تامین و سپس آب را به جای دیگر انتقال می دهد.

 
او از مردم خواست که نگران مشکل آب نباشند چرا که دولت کاملا عادلانه رفتار خواهد کرد و تاکید کرد شورای عالی آب ، دولت ، رهبری و نظام را بر مبنای عدل و انصاف عمل می کنند و نمی گذارند حق استان های مظلوم پایمال شود.

 
رئیس جمهور گفت: قطعا اگر طرحی در حوزه تامین منابع آب استان وجود داشته باشد که به مردم و همچنین به چشمه‌سارهای استان لطمه وارد کند دولت خود مانع آن خواهد شد.

 
روحانی در ادامه بر لزوم صرفه جویی این نعمت الهی هم تاکید کرد و گفت مشکل خشکسالی در کشور جدی است باید در استان چهارمحال و بختیاری که ریزش رحمت آسمانی در زمان ترسالی نسبت به خشکسالی دو برابر می‌شود حواسمان جمع باشد که آب به بهترین نحو استفاده شود.

 
او خبرهای خوب دیگر برای مردم استان داشت. افتتاح راه آهن تا 5 سال دیگه ، انتقال آب بن بروجن ، اجرای طرحهای  همچون ونک، و احداث سد در شهرستان لردگان ، کمیل پروژه فولاد سازی و راه‌اندازی تولید آهن اسفنجی و تولید ورق گالوانیزه؛ البته او اجرای این طرح ها را یک شبه غیر مکن دانست و اعتبارت مورد نیاز آنها را هم میلیاردی برآورد کرد.

 
و اما گردشگری مسئله مهمی  که مردم استان از روحانی در سفر انتخاتی سال گذشته اش خواستار توجه و عنایت ویژه بودند و او به این مسئله هم اشاره کرد و گفت: نده این قول را سال گذشته در سفر تبلیغاتی‌ام به شهرکرد اعلام کردم. همین‌جا به معاونت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری اعلام می‌کنم که باید طرح جامع گردشگری را تا پایان سال تهیه و تصویب کند.

 
روحانی در پایان سخنانش با دادان خبرهای خوش دیگر واقعا مردم را به وجود آورد تا حدی که احساسات مردم تجلی پیدا کرد و شعار درود بر روحانی و احسنت احسنت احسنت به آسمان ها رفت.

 
روحانی از به بهره برداری رسیدن 79پروژه اقتصادی در طی سالهای 93 و94 در استان چهار محال بختیاری سخن گفت و افزود: غیر از 4 طرح مهم اعلام شده ان شاءالله به حول و قوه الهی 79 پروژه طی سال های 93 و 94 به اتمام می‌رسد. این پروژه‌ها بالغ بر 206 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد . 76 پروژه در سال جاری و 3پروژه در سال 94 به بهره برداری می‌رسد.

 
روحانی به طرح موفق بیمه سلامت و خرید گندم هم اشاره کرد و در پایان گفت: شاد پیروز موفق باشید.

 
بلافاصله سرور ایران پخش شد و مجری شعار روحانی مدبر، تشکر تشکر و صل علی محمد یار امام خوش آمد سردادن و روحانی در حالی که برای مردم دست تاکان می داد آرام آرام از جایگاه خارج شد و همین جا بود که عده ای به هوای دیدار رئیس جمهور از داربست ها بالا رفتن اما چه سود که رئیس جمهور رفته است و دیدار به آینده نامشخص موکول شد.
کد مطلب: 293170