توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره تعاون شیراز: مشاغل خانگی شیراز با همکاری نهادهای شهری ساماندهی شود
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۶
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شیراز بر ساماندهی مشاغل خانگی شیراز با همکاری نهادهای شهری تاکید کرد و گفت: نخستین نمایشگاه دستاوردهای مشاغل خانگی در شیراز برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز از شیراز و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سعیدرضا عابد در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه دستاوردهای مشاغل خانگی در شهرداری منطقه هفت شیراز با تشریح برخی مزایای مشاغل خانگی، اظهار کرد: از جمله مهم‌ترین مزایای مشاغل خانگی، حفظ اصول انسانی در محل کار است چرا که مشاغل خانگی به راحتی می توانند سطوح بالاتری از حس انسان دوستی را نسبت به شرکت های معمولی از خود نشان دهند.

وی افزود: از دیگر مزایایی که می‌توان برای این مشاغل برشمرد، توجه به عملکرد بلند مدت در این نوع مشاغل است چرا که یک کسب و کار خانگی راحت تر از مدیرانی که باید به طور سالیانه حساب پس دهند، می توانند به کارهای بلند مدت بیندیشد.

عابد با بیان اینکه کیفیت نیز در مشاغل خانگی مطلوب است، خاطرنشان کرد: کسب و کارهای خانگی مدت هاست که مزیت ارائه کیفیت و بها دادن به مشتری را حفظ کرده اند.

پایین بودن هزینه راه اندازی، پایین بودن میزان ریسک سرمایه گذاری، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه از دیگر مزایایی بود که عابد برای ایجاد مشاغل خانگی بدان اشاره کرد.

عابد با بیان اینکه حذف هزینه ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و امکان کارکردن به صورت پاره وقت از دیگر مزایای مشاغل خانگی است، تصریح کرد: تناسب با ویژگی های جسمی افراد معلول و کم توان، آزادی و استقلال عمل بیشتر و احتیاج به آموزش های ساده و کوتاه مدت نیز از جمله دیگر امتیازاتی است که برای مشاغل خانگی می‌توان به آنها اشاره کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شیراز خاطرنشان کرد: مشاغل خانگی از امتیاز ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، انعطاف پذیری کار و توسعه فرهنگ کار در خانواده نیز برخوردار است.

عابد با اشاره به جایگاه فعالیت مشاغل خانگی در خاور دور از جمله در چین، گفت: در بین برندهای برتر کفش در جهانی نامی وجود دارد که تمام تولیداتش در قالب مشاغل خانگی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تقسیم کار دقیقی که در تولید این محصول وجود دارد، افزود: تولیدات خانگی که به صورت شبکه‌ای صورت می‌گیرد و هر جز محصول نهایی توسط تولید کننده مشاغل خانگی صورت می گیرد، کیفیت این گونه محصولات را نیز در پی دارد.

عابد با اشاره به قانونی که در زمینه همکاری نهادهای شهری در حمایت از مشاغل خانگی وجود دارد، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای ماده ۱۱ قانون ساماندهی مشاغل خانگی و ماده ۳۰ دستورالعمل اجرایی مشاغل خانگی نمایشگاه دستاوردهای مشاغل خانگی در محل شهرداری منطقه هفت شیراز برگزار شد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه محصولات مشاغل خانگی نخستین نمایشگاه در سطح شهر شیراز است، افزود: راه اندازی این غرفه‌ها نقشی بسیار مهم در فروش تولیدات مشاغل خانگی و رونق بخشی به بازار و تولیدات مشاغل خانگی دارد.

عابد با اشاره به همکاری شهرداری منطقه هفت و نیز معاون برنامه ریزی فرمانداری شیراز در برپایی این نمایشگاه، تصریح کرد: تعامل بین دستگاهی از جمله دستگاه‌های عمومی غیردولتی که اولویت فعالیتشان ارائه خدمت به مردم است می‌توانند با حمایت از محصولات مشاغل خانگی در حذف هزینه‌های سربار تولیدات و ارائه خدمات ارزان قیمت به مردم بسیار اثرگذار باشند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شیراز بر فرهنگ‌سازی در جامعه نسبت به توجه به ایجاد و حمایت از مشاغل خانگی تأکید و اظهار کرد: فرهنگ‌سازی از سنین جوانی و نوجوانی نقشی اساسی در نهادینه کردن ارزش‌ها در میان شهروندان یک جامعه دارد و از این رو بازدید دانش‌آموزان در قالب تورها و یا عرضه محصولات دانش‌آموزان در این نمایشگاه‌ها نیز نقشی مهم در حمایت از مشاغل خانگی دارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 333076