توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه دامغان:
رسالت و جایگاه معلم ریشه قرآنی دارد/ مطهری مکتب دیده بود
پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۲
امام جمعه دامغان با بیان اینکه رسالت و جایگاه رفیع معلم ریشه در آیات قرآنی دارد، گفت: باید کوشید فرهنگ احترام به مقام معلم در جامعه بیش از گذشته ترویج شود.
به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام سید محمد حسینیان عصر چهارشنبه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش سال جاری دامغان به میزبانی آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به اینکه همه انسان ها و شخصیت های دینی و مذهبی در آموزش و پرورش به مراتب عالی دست یافتند، افزود: معلم امانتدار است و امامت او انسان ها هستند و انسان در دست معلم تربیت و پرورش پیدا می کند.

 
وی با بیان اینکه یکی از راه های شناخت ذات اقدس باری‌تعالی این است که پیامبر مکرم اسلام (ص) را به عنوان معلم بر انگیخت و مبعوث کرد، افزود: پیامبر اکرم (ص) کتاب و تزکیه را به بشریت هدیه داد و از این روی نخستین معلم در اسلام حضرت محمد (ص) است.

 
امام جمعه دامغان با بیان اینکه یکی از خصوصیات معلم در جامعه این است که عزت و شرافت را در سطح جامعه گسترش می دهد، گفت: معلم معمار دانایی، گلستان دانش، باغ اندیشه و زیباترین میراث گران‌بها در دنیا است.

 
حسینیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری، اظهار داشت: آن شهید فردی مکتب دیده بود و فعالیت علمی و اخلاقی خود را از مکتب آغاز کرد و این شخصیت ارزنده و ممتاز در محضر اساتیدی چون امام خمینی (ره) تربیت و پرورش، یافته است.

 
حسینیان در خاتمه بر گرامیداشت هفته مقام و منزلت معلم تاکید کرد و گفت: شایسته است برنامه های این هفته در خور شان و جایگاه والای معلمان و شخصیت ارزنده استاد شهید مطهری (ره) با شکوه تمام برگزار شود.

 
در این نشست در زمینه تغییر کاربری املاک آموزش و پرورش، بررسی فضاهای آموزشی سطح شهر برای رفع نیازهای آموزشی، چالش های توسعه متوازن و انتخاب رشته پایه دهم بحث و تبادل نظر شد.
کد مطلب: 391874