توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
از سوی چمران
جزئیات نشست مشورتی شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور اعلام شد
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۴
رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: نشست مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور با هدف بررسی مشکلات شهرداری‌های کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز: مهدی چمران شامگاه پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به برگزاری نشست مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور اظهار داشت: این جلسات هر ۳ ماه یک بار تشکیل می‌شود و تنها در صورتی که شرایط ویژه‌ای به وجود آید، زودتر از موعد تشکیل می‌شود.

وی افزود: البته برگزاری جلسه جاری کمتر از سه ماه با جلسه قبل فاصله زمانی دارد زیرا طرحی که یک فوریت آن در مجلس به تصویب رسید و لایحه‌ای هم که در دولت مطرح شد، باعث زودتر از موعد برگزار شدن این نشست شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به برگزاری جلساتی قبل از این نشست در سالن وزارت کشور با حضور نایب رئیس مجلس و روسای کمسیون شوراها و نمایندگان تصریح کرد: بر اساس جلساتی که در وزارت کشور برگزار شد، روی ۲ موضوع جاری بحث شد و راهکارها ارائه شد.

وی پیرامون نتایج مذاکرات با نمایندگان و روسای کمسیون شوراها در وزارت کشور گفت: لایحه‌ای که وزارت کشور به دولت داده، هنوز در کمیته‌های فرعی در حال بررسی بوده و برای تصویب نهایی باید به کمسیون‌ اصلی و سپس به هیئت دولت برسد.

چمران با اشاره به برگزاری جلسات متعددی در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تصویب لایحه مطرحه در دولت خاطرنشان کرد: کلیات این لایحه را در جلساتی فشرده با نمایندگان مورد بحث قرار دادیم و نتیجه آن مخالفت نمایندگان با بند مربوط به انتخاب شهردار توسط هیئتی شبیه شورای حل اختلاف بود.

وی پیرامون تصویب این لایحه افزود: هفته گذشته در کمسیون شوراها کلیات این لایحه بدون بند مربوط به انتخاب شهردار به تصویب رسید و اکنون در حال بررسی جزئیات آن هستیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اعلام نظرات شوراها توسط فرماندار در گذشته تصریح کرد: جایگزینی هیئتی متشکل از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی به جای فرماندار برای اعلام مصوبات شوراها از جزئیات لایحه مذکور بوده که مورد قبول واقع شده و البته درباره مغایرت قانونی آن با قانون اساسی باید شورای نگهبان اعلام نظر کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344876