توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد:
کشاورزان بی‌رغبت را به مزارع برگردانید / خرید گندم از مصادیق اقتصاد مقاومتی است
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۰
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از همه مدیران و دست‌اندرکاران بخش کشاورزی استان خواست تا کشاورزان را به کشت و زرع ترغیب کنند و کشاورزان بی‌رغبت و بی‌انگیزه را به مزارع برگردانند.

به گزارش عرش نیوز، جعفر گوهرگانی عصر امروز در ستاد برداشت گندم شهرستان بویراحمد و دنا، با تقدیر از زحمات و تلاش‌های دو ماهه همکارانش در شهرستان‌های گرمسیری برای خرید تضمینی گندم تولیدی کشاورزان این استان، اظهار داشت: تاکنون 70 درصد پیش‌بینی این سازمان در میزان خرید تضمینی گندم محقق شده که امید است تا پایان فصل برداشت این محصول استراتژیک، بتوانیم به میزان مورد نظر برسیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی این سازمان در خرید تضمینی گندم را 50 هزار تن اعلام کرد و گفت: تاکنون 34 هزار تن گندم از کشاورزان مناطق گرمسیری خریداری شده است.

مدیران 2 شهرستان نتوانستند انتظارات را برآورده کنند

وی افزود: در بحث خرید گندم کشاورزان، از عملکرد بسیاری از شهرستان‌ها راضی هستم اما در این زمینه دو شهرستان نتوانستند سیاست‌های این سازمان را عملی و انتظارات را برآورده کنند.

گوهرگانی با بیان اینکه تذکرات لازم به این دو مدیر بخش کشاورزی داده شده، تأکید کرد: ملاک اصلی ارزیابی و قضاوت در مورد عملکرد مدیران بخش کشاورزی، میزان تولید و خرید تضمینی گندم است که از این حیث به مدیران کشاورزی در شهرستان‌ها و لایه‌های میانی بدنه سازمان هشدار می‌دهم که کوتاهی آنها در عمل به سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی به معنی بی‌توجهی به سیاست‌های دولت، مردم و منویات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه با مدیران کم‌کار برخورد خواهد شد، افزود: این همه استعداد و ظرفیت آبی و خاکی حیف است که استفاده نشود و مزارع ما یا کشت نشوند یا محصولات انها به خارج از استان برود.

کشاورزان بی‌انگیزه را به مزارع برگردانید

گوهرگانی از همه مدیران و دست‌اندرکاران بخش کشاورزی خواست تا کشاورزان را به کشت و زرع ترغیب کنند و کشاورزان بی‌رغبت و بی‌انگیزه را به مزارع برگردانند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از مدیریت شرکت غله به ویژه در بحث خرید تضمینی گندم قدردانی کرد و ضمن خداقوت به همه دست‌اندرکاران خرید گندم، خاطرنشان کرد: جهان‌نژادیان مدیری پای کار است.

وی با اشاره به شروع برداشت گندم در مناطق سردسیری از مدیران دو شهرستان بویراحمد و دنا خواست که اهتمام لازم را در امر خرید گندم کشاورزان به خرج دهند.

همچنین گوهرگانی از غیبت مدیر شهرستان دنا در ستاد برداشت گندم دو شهرستان سردسیری کهگیلویه و بویراحمد به شدت انتقاد کرد.

متولی بخش کشاورزی استان حداقل انتظار خود از میزان خرید گندم تضمینی در شهرستان بویراحمد را 15 هزار تن اعلام کرد./فارس

کد مطلب: 270571